Attila Szalai İngiltere Yolcusu!

Fenerbahçe önümüzdeki sezon öncesinde kadrosundaki çok sayıda isim ile yollarını ayırabilir. Yakından takip edenlerin bildiği üzere takımdan ayrılan ilk isim Enner Valencia oldu. Ekvadorlu oyuncu, önümüzdeki sezon Brezilya’nın Internacional kulübünde forma giyecek. Bu isme ek olarak kiralık sözleşmesi sona eren Ezgjan Alioski de kulübüne geri döndü. Sözleşmesi sona eren bir diğer oyuncu Miha Zajc’ın durumu belirsizliğini koruyor. 29 yaşındaki oyuncu, takımın başına İsmail Kartal’ın geçmesi halinde Fenerbahçe’de kalmaya sıcak bakıyor. Aksi takdirde, o da Fenerbahçe’den ayrılacak.

Arda Güler Gündemin İlk Sırasında Yer Alıyor

Fenerbahçe’den başka isimlerin de ayrılması gündeme gelebilir. Arda Güler, sezon boyunca Fenerbahçe’de harika bir performans ortaya koydu. Geçtiğimiz günlerde Galler ile oynanan milli maçta jeneriklik bir gol kaydetti. Arda Güler’in taliplerinin sayısı her geçen gün artıyor. Oyuncu ile Ajax’ın ilgilendiği iddia ediliyordu. Hollanda kulübünün oyuncunun serbest kalma bedeli olan 17.5 milyon Euro’yu ödemeye hazır olduğu söyleniyordu. Bunun yanı sıra, Borussia Dortmund, RB Leipzig, Sevilla ve Milan gibi kulüplerin de oyuncuya ilgisi mevcut!

Arda Güler, geçtiğimiz günlerde başkan Ali Koç ile bir görüşme gerçekleştirdi. Ali Koç, genç oyuncunun bir sezon daha Fenerbahçe’de kalmasını istiyor. Arda Güler ise performans olarak zirveye çıktığı bir ortamda burada kalmaktan yana değil! Kendisini isteyen kulüplerden birisinin teklifini değerlendirmeyi düşünüyor. Arda Güler’in ailesi de benzer görüşte! Sonuç olarak, oyuncunun önümüzdeki sezon Türkiye’de kalma ihtimalinin zor olduğunu söyleyebiliriz.

Attila Szalai’ye Sürpriz Bir Talip Çıktı

Fenerbahçe şu ana kadar iki futbolcuyu kadrosuna kattı. Bu isimlerden birisi Ryan Kent oldu. İngiliz oyuncuya nispeten düşük bir yıllık ücret ve imza parası ödendi. Sarı lacivertli kulübün diğer transferi Edin Dzeko oldu. 37 yaşındaki oyuncu ile iki yıllık sözleşme imzalandı. Fenerbahçe, bu oyuncuya yıllık 4.2 milyon Euro garanti ücretin yanı sıra bir de imza parası ödeyecek. Söz konusu imza parasının 5 milyon Euro olduğu söyleniyor. Sonuç olarak, Edin Dzeko transferi, Fenerbahçe için bir hayli maliyetli oldu.

Fenerbahçe’nin başka transferlere de ihtiyacı bulunuyor. Bilhassa Süper Lig’de fark yaratacak bir kanat oyuncusunun çok gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Başkan Ali Koç, Wilfried Zaha’yı Fenerbahçe’ye getirmeye çalışıyor. Ancak, bu transferin gerçekleşmesi oyuncunun bitmek bilmeyen maddi isteklerinden dolayı zor! Fenerbahçe, oyuncu satışı yaptığı takdirde yeni transferler için gerekli olan bütçeyi yaratabilir.

Tüm bunlar yaşanırken Fenerbahçeli Attila Szalai’yi Everton kulübünün istediği ortaya çıktı. 1998 doğumlu oyuncuyu çok uzun süreden bu yana takip eden Everton, önümüzdeki günlerde oyuncu için Fenerbahçe’nin kapısını çalacak. Fenerbahçe’nin oyuncu için talep edeceği bonservis bedeli bilinmiyor. Güncel Transfermarkt değeri 14 milyon Euro olan Attila Szalai, bu sezon Süper Lig’de 32 maçta görev aldı.