Onur Göçmez

Bandırmaspor Asbaşkanı Onur Göçmez Gündeme İlişkin Açıklama Yaptı

Yeni tip koronavirüs, tüm dünyada olumsuz etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Bu süreçte ise başta sağlık sektörü olmak üzere pek çok sektör de etkileniyor. Spor dünyasını da etkisi altına alan salgın hastalık, spor kulüplerinin gelirlerini de ciddi bir oranda azalttı. Yaşanan ekonomik kriz sonucunda, kulüpler de zarar etmeye başladı.

Pandemik bir hastalık olan yeni tip koronavirüs, Türkiye’de de ciddi anlamda etkilerini göstermeye başladı. Bu süreçte tüm ligler de süresiz olarak askıya alındı. Yönetimler bu dönemde ne yapacağını merak ediyorlar. Süper Lig kulüplerinin de %30 zarar ettiği salgında, alt ligler ise daha kötü bir durum yaşıyor.

Süper Lig’de zarar bu kadar ciddi olmasına rağmen, alt liglerde daha ciddi zarar gösteriyor. Konuya ilişkin açıklama ise Bandırmaspor Asbaşkanı Onur Göçmez ile geldi. 2’inci ve 3’üncü liglerde hiçbir kulübün kasasında paranın olmadığını belirten Göçmez, durumun ciddiyetini de aslında özetliyor.

Alt Ligler Olmazsa Türk Futbolu Geriler

TFF 2’inci Lig Kırmızı Grup lideri Bandırmaspor ekibinin Asbaşkanı Onur Göçmez, kendi gelirlerinin de %95 oranında azaldığını söyledi.

Bu sürece ilişkin ise Türkiye Futbol Federasyonu’nun mutlaka bir aksiyon planı olduğunu ifade eden Asbaşkan, sadece Süper Lig’in öne çıkarıldığını da ekledi. Ayrıca alt liglerdeki takımlar olmamış olsa, Türkiye’de de futbolun gerileyeceğini ifade ederek, durumun önemine ayrıca vurgu yaptı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.