Çağdaş Atan Anlaşması Neden İptal Oldu

Spor Toto 1. Lig’de bu sezon performansıyla hayal kırıklığı yaratan Yılport Samsunspor, teknik direktör adayı Çağdaş Atan ile anlaşamamıştı.

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda geride kalan 37 haftalık süreçte çıktığı 35 karşılaşmada 12 galibiyet 12 beraberlik ve 11 mağlubiyet alarak vasat bir performans ortaya koyan kırmızı beyazlı Samsun temsilcimiz, hanesine 48 puan yazdırmıştı.

çağdaş atan

Samsunspor Hayal Kırıklığı Yarattı

Kadro kalitesi bakımında Spor Toto 1. Lig’deki takımlar arasında hayli iyi bir konumda gözüken Yılport Samsunspor’un buna rağmen an itibariyle play off şansını kaybetmesi ve Spor Toto 1. Lig puan tablosunda 8. Sırada kalması başta yönetim olmak üzere camia ve taraftarları da hiç memnun etmedi.

Yılport Samsunspor bilindiği gibi sezon teknik direktör Mehmet Altıparmak ile başlamıştı. Teknik direktörlük kariyerinde nice takımı Spor Toto Süper Lig’e çıkarmayı başaran ve bu ligin kodlarına en hakim olan teknik direktör olarak öne çıkan Mehmet Altıparmak, ne yazık ki Yılport Samsunspor ile kan uyuşmazlığı yaşadı.

Öyle ki teknik direktör Mehmet Altıparmak ile Yılport Samsunspor’un yolları daha Ekim 2021’de ayrıldı ve görev başka bir tecrübeli isme verildi.

Yıllardır Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig’de nice takımı yöneten Fuat Çapa, Samsun takımımızın yeni teknik direktörü oldu. Hayli uzun bir süre koltukta oturan ve dönem dönem yakaladığı form ile camiaya play off hayalleri de kurduran teknik direktör Fuat Çapa ne yazık ki istediklerini başaramadı.

Hal böyle olunca 19 Nisan’da takımı Spor Toto 1. Lig puan sıralamasının 7’nci sırasındayken bıraktı ve Samsun kariyeri 181 gün sürmüş oldu.

Kulüp onun yerini alacak teknik direktör için aceleci davranmamaya karar verdi ve yedek kulübesine antrenör ekibinden Yücel Uyar’ı koydu.

Çağdaş Atan Sebeplerini Sıraladı

Yılport Samsunspor’un kulübü önümüzdeki sezonda da başarıya taşıması için başvurduğu adres Çağdaş Atan oldu.

Yıllarca teknik direktör Sergen Yalçın’ın yardımcılığı yürütüp birçok farklı kulüpte tecrübeler kazanan Çağdaş Atan, ilk teknik direktörlük deneyimi Spor Toto Süper Lig’in iddialı takımlarından Aytemiz Alanyaspor ile yaşamıştı.

Aytemiz Alanyaspor’a çok iyi bir futbol oynatan ve kısa sürede dikkat çeken Çağdaş Atan, Spor Toto Süper Lig 2020 – 2021 Sezonu’nun yıldızlarından olmuştu. Ne var ki bu sezonun başında en önemli oyuncularını büyük takımlara gönderen ve takım kimyasını bir türlü tesis edemeyen Çağdaş Atan, Aytemiz Alanyaspor ile yollarını ayırmıştı.

O gün bugündür teknik direktörlük yapmayan genç antrenör, Yılport Samsunspor’un yeni dönem planlarına girince taraftarları hayli heyecanlandırmıştı. Anlaşmanın büyük oranda tamamlandığı söylenirken geçen günlerde bir haber herkesi şok etti. Kulüp resmi kaynaklarından Çağdaş Atan ile anlaşılamadığını açıkladı.

Bu açıklamanın nedenini merak edenler için ise bizzat Atan’dan açıklamalar geldi. Buna göre Yılport Samsunspor ile Atan, 3 sezonluk bir planlama üzerinde konuşarak ilk önce prensip anlaşmasına varmışlardı. Ancak daha sonrasında kadroya takviyeler ve çalışma şekli konusunda mutabakat sağlanamadı.

Buna ek bir iddiaya göre Yılport Samsunspor, Çağdaş Atan’ın istediği 3 milyon Euro bütçeyi sağlayamayacaklarını söyleyince anlaşma suya düşmüş oldu.