Hakan Hürfikir

Kömürspor Başkanı Hakan Hürfikir’den Liglerin Durumuna İlişkin Açıklama

TFF 2. Lig ekiplerinden olan Zonguldak Kömürspor Kulübü Başkanı Hakan Hürfikir, liglerin durumuna ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Koronavirüs salgını sebebiyle süresiz olarak askıya alınan liglerin durumuna ilişkin Zonguldak Kömürspor Kulübü Başkanı Hakan Hürfikir’den açıklama geldi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun en erken Haziran ayının başında maçların yapılabileceğini söylemiş olduğu açıklamayı değerlendirdi.

Liglerin Haziran ayı başlangıcında başlamasının mümkün bir durum olmayacağını belirten Kulüp Başkanı, iptal kararının en doğrusu olacağına dikkat çekti.

En Doğru Karar Liglerin İptalidir

Hakan Hürfikir, koronavirüs salgınının Türkiye’deki etkisinin devam edeceğini bildirerek, kayıpların da her gün artmakta olduğunu belirtti. Devletin salgını önlemek adına tüm gücüyle çalıştığını da vurgulayan başkan, kendilerinin de futbol kulübü olarak evde kal çağrılarına uyduklarını ifade etti.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ise liglerin haziran başında başlayacağını düşünmesine vurgu yapan kulüp başkanı, bu gidişle zor olacağını ekledi. Yayılımın devam ettiğini ve önce sağlık geldiğini söyleyen Hürfikir, Haziran başında başlayacağını düşünmediğini belirtti.

Öte yandan futbolcuların bu süreçte psikolojilerinin de bozulmuş olduğuna dikkat çekerek, oyuncularla telekonferans yöntemi ile antrenman yapıldığının altını çizdi.

 

Ve evde olsalar da salgının korku ve paniği sebebiyle psikolojilerinin bozuk olduğunu da anladıklarını ifade etti.