Basketbol 1. Lig Samsunspor

Misli.com Türkiye Basketbol 1. Ligi Final Serisi

Misli.com Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin 2021 – 2022 sezonu tamamlandı. 16 takımdan oluşan ligde her bir takım 30 maç oynadı. Bu maçlardan alınan sonuçlar neticesinde Manisa BB, Samsunspor, Beysu Konyaspor, Sigortam.Net, Mamak Bld, OGM Ormanspor, Bornova Bld KSK, TED Ankara ve Kocaeli Kağıtspor gibi takımlar çeyrek finale kaldı. Diğer yandan Fethiye Belediye ve Akhisar Bld gibi takımlar ise 2021 – 2022 sezonunda Misli.com Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne veda ettiler. Çeyek finale kalan takımlardan Samsunspor, önce rakibi Kocaeli Kağıtspor’u; daha sonra ise Mamak Bld’yi oynadığı serilerde mağlup ederek adını finale yazdırmayı başardı. Diğer yandan çeyrek finaldeki takımlardan Beysu Konyaspor ise önce TED Ankara’yı; daha sonra ise Sigortam.Net’i mağlup ederek finale yükselen diğer bir takım oldu.

Samsunspor Seride Öne Geçti

Misli.com Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin play-off final serisinin ilk maçında Beysu Konyaspor, 10 Haziran Cuma günü deplasmanda Samsunspor’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 85 – 72’lik skor ile kazanan taraf ev sahibi Samsunspor oldu. Mücadelenin ilk periyotu 20 – 15; ikinci periyotu 36 – 34 ve üçüncü periyotu 72 – 56 gibi skorlar ile ev sahibi Samsunspor’un üstünlükleri ile sonuçlandı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede Samsunspor’un en skorer isimleri attıkları 30 sayı ile James Frazier, 17 sayı ile Mert Ali Sert ve 13 sayı ile Mert Gizir oldu. Diğer yandan konuk takım Beysu Konyaspor’da ise en çok sayı atan oyuncular 19 sayı ile Derek Ogbeide, 18 sayı ile Matthew Morgan ve 9 sayı ile Mehmet Özdoğan oldu.

Samsun Basketbol 1. Lig

Seride Durum 1 – 1

Misli.com Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin pla-off final serisinin ikinci maçı bir kez daha Samsunspor’un sahasında oynandı. İki takım arasındaki bu mücadeleyi bu kez 96 – 99’luk skor ile kazanan taraf Beysu Konyaspor oldu. Mücadelenin birinici periyotu 22 – 22 skor ile sona ererken; ikinci periyotu ve üçüncü periyotu ev sahibi Samsunspor 44 – 34 ve 64 – 62’lik skorlar ile önde tamamladı. Mücadelenin dördüncü periyotu ise 85 – 85’lik beraberlik ile sona erdi ve maçta 5 dakikalık uzatma bölümüne geçildi. Uzatmada ise rakibine üstünlük sağlayan konuk takım Beysu Konyaspor, play-off final serisinde durumu 1 – 1 yapmış oldu.

Bu mücadelede ev sahibi Samsunspor’da en skorer oyuncuları attıkları 24 sayı ile Gökhan Aydın, 14 sayı ile James Frazier, 13 sayı ile Jalone Friday ve 10 sayı ile Mert Gizir oldu. Beysu Konyaspor’da en çok sayı atan oyuncular ise 28 sayı ile Matthew Morgan, 19 sayı ile Derek Ogbeide ve 17’şer sayı ile Tayfun Erülkü ve Can Özcan oldu. İki takım arasındaki play-off final serisinin üçüncü maçı 16 Haziran Perşembe günü oynanacak.