Mustafa Aztopal

Mustafa Aztopal’dan TFF Değerlendirmesi Geldi

TFF 2. Lig’de mücadele eden Yılport Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, liglerin devamına ilişkin alınan kararı değerlendirdi.

 

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart günü askıya alınan liglerin, 12 Haziran günü başlayacağı bildirildi. Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir yapmış olduğu açıklamada, Süper Lig, 1., 2. ve 3. Lig’in yanı sıra Bölgesel Amatör Liglerin de 12-13 ve 14 Haziran’da başlamasına karar verildiğini açıkladı.

 

Konuya ilişkin değerlendirme ise Yılport Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal ile geldi.

 

Şampiyonluğa 6 Hafta Kalmıştı

 

Öncelikli olarak alınan kararın Türk futbolu ve Samsunspor için hayırlı olması için dileklerde bulundu. Aztopal, böyle bir salgın ortamında ise kimsenin etkilenmeden, futbol dünyasının da paydaşları için ve kendi kulübü için de bu sezonun tamamlanmasını istediklerini ekledi.

 

Yılport Samsunspor Kulübü olarak, Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu tarafından oluşturulan rapora bağlı tüm önlemlere dikkat edileceğini de söyledi. Kulüp Genel Menajeri, teknik heyetin de idmanları bu doğrultuda futbolculara yaptıracağına dikkat çekti.

 

Ligde önemli bir puana ve açık ara farka sahip olan lider Samsunspor’un şampiyon olmasına ise 6 haftanın kalmış olduğunu hatırlattı. Bundan sonraki süreçte de sahada futbol oynayarak, şampiyonu elde edeceklerinin altını çizdi. Kupayı da bu şekilde kaldıracaklarını belirtti.