Samsunspor Petkimspor

Petkimspor Ve Samsunspor Ekibinin Mücadelesi Sona Erdi

Türkiye Basketbol Ligi’nde 24’üncü hafta mücadelesi için Petkimspor ve Samsunspor Basketbol ekipleri kozlarını paylaştı. 82-67 skorla sona eren oyunun kazananı İzmir ekibi oldu.

Türkiye Basketbol Ligi’nde 24’üncü hafta mücadelesi için Samsunspor Basketbol ekibi,  Petkimspor ekibine konuk oldu. Nefes kesen mücadele 82-67 skorla sona erdi. Kazanan ise İzmir temsilcisi oldu.

Enka Spor Salonu’nda oynanan oyunun yönetim kadrosunda Aydın Karaçam, İsmail Binbir ve Abdullah İlik görev aldı.

Müsabaka Kadroları

Arda Vekiloğlu’nun antrenörlüğünü yapmakta olduğu Petkim ekibinin oyun kadrosunda Ali Işık, Hakan Yapar, Yiğitcan Turna, Serkan Menteşe, Jasbarie Wayne Anthony, Yancy Dereinger Gates, Berkay Bayar ve Şahin Ekmen forma giydi.

Konuk ekip olan Samsun ekibinde ise antrenör Ali Burgul’un parkeye çıkardığı oyuncular arasında Çağdaş Erdoğan, Predrag Samardijiski, Abdullah Cem Koçal, Ali Berkan Özçiftçi, Oğuzhan Sungur, Ömer Tayfun Karabey, Enver Enis Ekmen ve Anıl Sungur yer aldı.

Oyunun skorer ismi ev sahibinde 21 sayı ile Ali Işık olurken, konuk ekipte ise skorer isi m 15 sayı ile Çağdaş Erdoğan oldu.

Mücadelenin ilk periyodunda 18-15 önde kapatan Petkim ekibi, ilk yarıyı da 42-34 skorla önde kapatmayı başararak soyunma odasına gitti. Üçüncü çeyrekte ise 63-47 önde olan İzmir ekibi, mücadeleyi de 82-67 skorla galibiyetle başladı.