Samsunspor

Samsunspor Ekibinde Kovid-19 Vakası Açıklaması

TFF 1. Lig’de mücadele eden Yılport Samsunspor Kulübü Kovid-19 gerçeğiyle karşı karşıya geldi. Kırmızı beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre takımda bir oyuncunun testi pozitif çıktı. Sporcunun kim olduğuna ilişkin bilgi verilmezken, izolasyon ve tedavi sürecine de başlandığı belirtildi.

TFF 1. Lig’de mücadele eden Yılport Samsunspor Kulübü tarafından yapılan açıklamaya göre takımda bir oyuncunun Kovid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi.

Türkiye’de koronavirüs vakalarındaki artış, spor faaliyetlerinde de bazı isimlerde testlerin pozitif çıkmasına neden oluyor. Liglerin başladığı ve ikinci hafta mücadelelerinin oynandığı süreçte, Karadeniz temsilcisi Yılport Samsunspor Kulübü tarafından yeni bir açıklama yapıldı.

Kırmızı beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre yarın Ümraniyespor maçı öncesinde oynanacak oyun için tüm oyunculara Kovid-19 testi yaptırıldı.

İzolasyona Başlandı

Takımın tetkikleri sonucunda ise Samsunspor ekibinde bir kişinin Kovid-19 PCR testinin pozitif çıktığı bilgisi paylaşıldı.

Öte yandan sporcunun sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, evinde izolasyon ve tedavi sürecine de başlandığı ifade edildi.

Oyuncunun kim olduğuna ilişkin bilgi verilmezken, takımın son durumuna ilişkin yeni bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Güncel Yazılar