SAMSUNSPOR İKİNCİ MAÇI KAZANMAK İSTİYOR

Spor Toto birinci Ligi play-off mücadelelerinde Samsun satar gibi altın Ordu ile karşılaştı ilk karşılaşmada ekibine yenildi. Deplasmanda oynadığı maçta mağlubiyetle sahadan ayrılan Samsunspor takım ikinci karşılaşmada kendi evinde, kendi sahasında galibiyet elde etmek istiyor.

SAMSUNSPOR FİNALE ÇIKMAK İSTİYOR

Ev sahibi takım Samsunspor rakibi Altınordu’ya gelmeyi hedefliyor. En az iki farkla rakibini yenmek isteyen Samsunspor takımı Averaj sayısını geçmek istiyor. Rakibi Altınordu ilk maçı kazandığı için oldukça avantajlı bir konumda. Samsunspor bu avantajı kendi lehine çevirmek istiyor. Samsunspor Süper Lig‘e direkt olarak çıkan Adana Demirspor ve Giresunspor ile aynı puanda olmasına rağmen averaj farkıyla rakiplerinin gerisinde kalmak durumunda kaldı. Süper Lig’de bu sezon çıkmak isteyen Ertuğrul Sağlam öğrencileri Altınordu karşısında galibiyet arayacaklar.

Play-off karşılaşmalarında ilk maçında İzmir’de rakipleri Altınordu yenilerek kendilerinden beklenmeyen bir performans gösteren Samsunspor takımı hem kendilerini hem de taraftarların hayal kırıklığına uğrattılar. 10 yıllık Süper Lig özlemini sonlandırmak isteyen Samsunspor takımı rakibi karşısında kesin bir şekilde maç kazanmak ve gol olarak fark açmak istiyor.

Karşılaşma bugün, 22 Mayıs cumartesi saat 21:00’de başlayacak. Samsunspor kendi evinde, kendi sahasında rakibini yenerek finale yükselmek istiyor. Birinci olan takımlarla aynı puana sahip olan Samsunspor takımı sadece averaj farkından dolayı süper lige direkt olarak çıkamadı. Büyük avantajı play-off mücadelelerinde de devam ettirmek isteyen Samsunspor rakibine yenilmeden finale çıkmak istiyor. Oldukça kritik ve önemli bir karşılaşma. Samsunspor 10 yıllık özlemine son vererek süper lige çıkmak istiyor.

Ertuğrul Sağlam kendisine ve öğrencilerine güveniyor. Spor Toto birinci ligin normal sezonunda nasıl mücadele ettilerse playoffta da öyle istekli ve kazanmak için sahaya çıkacaklarını biliyor. Öğrencilerini güvenen ve 90 dakikanın sonunda rakibini yenerek sahadan ayrılmak isteyen Ertuğrul Sağlam maç öncesi öğrencileri ile konuştu. Bu maçı kazanmak zorunda olan Samsunspor Süper Lig özlemine son vermek için 90 dakikanın sonunda galibiyet arayacak.

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Spor Toto birinci ligin play-off mücadeleleri kaldığı yerden devam ediyor. İkinci maçlar bugün oynanacak. Bugün, 22 Mayıs Cumartesi saat 21:00’de Samsunspor ve Altınordu takımları karşı karşıya gelecek. Samsunspor ev sahipliğinde oynanacak olan karşılaşmanın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu olacak. Maç Samsunspor mesafeli Samsun yeni 19 Mayıs Stadı’nda oynanacak. Bu kritik ve oldukça önemli maçı TRT spor üzerinden naklen bir şekilde izleyebilirsiniz.