Samsunspor Kendinden Oldukça Emin

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselmek konusunda mücadelesine devam eden Samsunspor’da kritik Bandırmaspor maçının hazırlıkları ve heyecanı sürüyor. Kırmızı Beyazlı takımda ligin en dişli ekiplerinden birinin ağırlanacağı maçın önemi oyunculara hatırlatılıyor ve camianın da takıma destek vermesi adına çağrılar sürüyor. Öte yandan Samsunspor Nuri Asan Tesisleri’nde basın mensuplarıyla buluşan Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa’nın yaptığı açıklamalardan takımına oldukça güvendiği ve hedefe tamamen odaklandığı anlaşılıyor.

Hedef Net

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselerek 10 senedir devam eden hasretini dindirmek isteyen Samsunspor, Milli Takım arasından sonra hedefleri açısından kilometre taşı olarak sayılabilecek bir maça çıkacak.

Ligin en iyi ekiplerinden biri olan Bandırmaspor’u kendi sahasında konuk edecek olan Samsun temsilcisi, bu maçtan galip ayrılması durumunda Play-Off potasında yer alabilmek adına ciddi bir avantaj elde edebilir.

Bu bağlamda çok kritik bir önem taşıyan maçın hazırlıkları devam ederken, Samsunspor Nuri Asan Tesisleri’nde basın mensuplarıyla buluşan teknik direktör Fuat Çapa da sezonla alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Bandırmaspor maçının pek tabii çok önemli olduğunu dile getiren Çapa, bununla birlikte Play-Offlara giden yolun sadece ilk 6 içerisinde yer alan 3 rakiple oynanacak maçlardan değil tüm maçlarda en iyi sonucu almaktan geçtiğini hatırlattı.

2 Nisan günü oynanacak maçta bir dönem birlikte çalıştığı Mustafa Gürsel’in takımına karşı mücadele edeceği için mutlu olduğunu ve Gürsel’in bu maç dışında başarılı olmasını dilediğini belirten Çapa, sezon sonu geldiğinde Samsunspor’un Play-Off potasında kesinlikle yer alacağını iddia etti.

Tribün Eleştirisi

Öte yandan Fuat Çapa’nın açıklamalarında bazı detaylar oldukça dikkat çekiciydi. Menemenspor karşısında alınan mağlubiyete kadar ligin kendi sahasında hiç yenilmeyen tek takımı olan Samsunspor’da teknik direktör Fuat Çapa, tribün ile takım arasındaki ilişkinin kopuk olduğunu savundu.

Milli Takım arasından önce oynanan Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçına kadar takımın taraftar tarafından tam anlamıyla desteklenmediğini dile getiren tecrübeli teknik adam, bu durumun çift taraflı olduğunu ve takımın da tribünü çağıramadığını ifade etti.

Bu bağlamda Bandırmaspor maçıyla birlikte takım ve taraftar arasında bir köprüyü inşa etmenin de peşinde olacaklarını belirten Çapa’nın bu açıklamalarından Samsunspor taraftarı nasıl bir tavır alacak bu da merak konusu.

Öte yandan Fuat Çapa’nın açıklamalarında Samsunspor’un diğer takımlar adına zorlu bir deplasman olması gerektiğine dair ifadeler de yer aldı. Bazı maçları takımların bazı maçlarıysa taraftarların aldığını dile getiren Çapa, bu bağlamda Kırmızı Beyazlı taraftarları rakip takımları korkutacak bir şekilde tribünde görmek istediklerini ifade etti.

Samsun’da şu sıralar çok heyecanlı günler yaşanıyor ve tüm şehir Bandırmaspor karşısında oynanacak maçın sonucunu merakla bekliyor. Bununla birlikte Çapa’nın açıklamalarından da anlaşılacağı üzere bu durumun takımın üstünde olumsuz bir etki yaratmaması adına bu maçın hedefe giden yolda tek maç olmadığı hatırlatılmaya çalışılıyor.