Samsunspor Lider

Samsunspor Tekrardan Liderlik Koltuğundaki Yerini Aldı

Gümüşhanespor ile karşı karşıya gelen Samsunspor, mücadeleyi galibiyet ile sonlandırdı. Bu mücadele ile liderlik koltuğuna oturan kırmızı beyazlı takımın en son hangi tarihte liderlik koltuğuna oturduğu ise bu galibiyet ile merak konusu oldu.

Samsunspor’un geçmiş spor tarihine bakıldığında ise en son liderlik koltuğuna 22 Kasım 2015 tarihinde oturduğunun cevabı verildi.

Kırmızı beyazlı takımın başarı geçmişinde liderlik konumunun 22 Kasım 2015 senesinde Türkiye Futbol Federesyonu Birinci Lig’inin 12. Haftası olduğu hatırlandı. Bu tarihte Göztepe ile karşı karşıya gelen Samsunspor, tüm hatalara rağmen lider olmayı başarmıştı. Bu hatalardan en çok gündeme oturan konu ise 12. Haftada gerçekleşen Göztepe maçında, maçın hakeminin hatalı penaltı kararı vermesi olmuştu. Bu kararın ardından maçtan 2-0 mağlup ayrılan kırmızı beyazlı takım ise liderlik koltuğundaki yerini almıştı.

O tarihlerde Ümit Özat’ın başında olduğu Samsunspor takımı, lider koltuğunda yer almasına rağmen bir sonraki hafta yapmış olduğu mücadeleden ise kendi ev sahipliğinde mağlup olarak liderlik koltuğunu kaybetmişti.

Samsunspor 1513 Gün Sonra Tekrar Liderlik Koltuğunda

12 Ocak 2020 gününde ise Gümüşhanespor galibiyeti ile 1513 günlük beklemiş olduğu liderlik unvanına tekrardan kavuşmayı başardı.