Samsunspor – Tuzlaspor Karşılaşması 2-0 Bitti

Kuzeyin kralı sahasında bu hafta Tuzla’yı konuk etti. Karşılaşmada kırmızı beyazlı takım 2-0 galibiyet alırken Tuzla yenilgi yaşadı. Kırmızı beyazlı takım haftayı en karlı kapatan takım olurken takım kritik 3 puanı Guiodo ve Yalçın’ın golleri ile buldu.

Teknik direktörleri Ertuğrul Sağlamdan covid-19 nedeni ile ayrı kalan Samsunspor bu süreçte en kritik virajda. Karadeniz derbisinde Giresun karşısında aldığı 1 puan sonrasında Tuzlaspor karşısında da 3 puan almış oldu.

Tuzla İyiye Gitmiyor

Zirve yarışındaki rakipleri Adana Demir ve İstanbul’un puan kaybettiği haftada Tuzlaspor puansız bir şekilde Samsunspor maçından evine döndü. Maç sonucunda Samsunspor ise puanını 20’e çıkarmayı başardı. Geçen hafta kendi sahasında Bandırma’dan 6 gol yiyen Tuzlaspor bir kayıp daha yaşamış oldu ve haftayı toplamda 18 puan ile tamamladı.

Karşılaşma Detayları

Karşılaşmanın 16. Dakikasında Erhan Kartal’ın ortasına iyi yükselen Guido’nun kafa şutu filelerle buluştu ve maç skoru 1-0 oldu. 32. dakikada Arif’in ceza sahası dışından kullandığı serbest vuruşu kaleci Nurullah kornere çeldi.

37. dakikada Arif’in kullandığı kornerde Tarık’ın kafa vuruşunu kaleci Nurullah iki hamlede kontrol etti. 59. dakikada İlyas’ın kullandığı kornerde iyi yükselen Yalçın’ın kafa vuruşu ağlara gitti ve ikinci kafa vuruşu ile birlikte maç skoru 2-0 oldu. 65. dakikada Nadir’in yerden düzgün yolladığı şutu kaleci Haydar kurtardı.

71. dakikada Erdem’in kullandığı kornere iyi yükselen Thuram’ın kafa şutunu kaleci Nurullah çizgi üzerinden çeldi. 79. dakikada Buğra’nın ortasına iyi vuran Plumain’in şutu üst direkten oyun alanına döndü. Karşılaşma 2-0 Samsunspor’un üstünlüğü ile son buldu.

19 Mayıs Stadı’nda oynan maçta hakemler, Ümit Öztürk, Kamil Çetin, Mehmet Ali Akkor’du. Tarafların ilk 11’inde yer alan isimler;

Yılport Samsunspor: Nurullah Aslan, Erhan Kartal, Erkam Reşmen, Yalçın Kılınç, Kerem Can Akyüz, Ferhat Çulcuoğlu, Savicevic, İlyas Kubilay Yavuz, Guido Koçer, Burak Çalık, Nadir Çiftçi. Yılport Samsunspor’un yedek kulübesinde yer alan isimler ise, Furkan, Yameogo ve Enes. Takımın teknik sorumlusu ise Gökhan Geylani.

Tuzlaspor: Haydar Yılmaz, Erdem Özgenç, Yohou, Yasin Güreler, Tarık Tekdal, Arif Morkaya , Cajic, Patej Pucko, Gökcan Kaya, Samet Asatekin, Thuram iken yedek kulübesinde Angeler, Mahmut, Ferhat, Segbefia vardı. Takımın teknik direktörü ise Taner Taşkın’dı.