Samsunspor’a 2 Milyon Euro Şoku

TFF 1. Lig kapsamında 2022 – 2023 sezonunda mücadele eden Yılport Samsunspor, teknik direktörlük görevine İsmail Kartal’ı getirmek üzere görüşmeler gerçekleştirdi. Alınan duyumlara göre Karadeniz ekibi, teknik adamın istediği rakam karşısında şok geçirdi ve transfer işleminden vazgeçti. İsmail Kartal, Kırmızı Beyazlı yönetimden 2 milyon Euro talep etti. Yılport Samsunspor, teknik direktör pozisyonu için daha önce Aykut Kocaman ile de görüşmüş ancak istediği olumlu yanıtı bir türlü alamamıştı. İşte Yılport Samsunspor’un hareketli gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Yılport Samsunspor, TFF 1. Lig 2022 – 2023 sezonunda ilk 6 hafta maçları kapsamında 2 kez zafer sevinci yaşarken 1 mağlubiyet ve 3 beraberlik aldı. Totalde 9 puana ulaşan Karadeniz ekibi, Sakaryaspor’un ardından averaj farkı ile 7. olarak konumlanmış durumda.

Kartal’ın Talebi Dudak Uçuklattı

İsmail Kartal, Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra teknik direktörlük görevini ifa etmedi. Daha sonra Akdeniz ekiplerinden Atakaş Hatayspor ile ismi anılan teknik adam, anlaşma sağlayamadı. Kırmızı Beyazlı sporcular hocasını ararken İsmail Kartal, bu sefer Yılport Samsunspor ile görüşmelere başladı.

Karadeniz takımının yönetimi Kartal ile oturduğu masada 2 milyon Euro beklentisini duyunca şaşkınlığa uğradı. Yılport Samsunspor, bu rakamı bir hayli yüksek bularak görüşmeleri sonlandırdı. 2021 – 2022 sezonunda Kanarya ekibi ile olan performansı çok konuşulan İsmail Kartal, bu görüşmede de talep ettiği miktar nedeniyle anlaşma sağlayamadı.

Başkan Yüksel Yıldırım İle Görüştü

Yılport Samsunspor’un Başkanı Yüksel Yıldırım ile görüşen İsmail Kartal, verdiği fiyat bilgisinin net olduğunu ifade etti. Karadeniz ekibi, bu rakamı yüksek bularak anlaşma sağlayamayacaklarını dile getirdi. Başkan Yıldırım, bu fiyatın üç büyüklerden Galatasaray’ın teknik direktörü Okan Buruk’un aldığı maaş olduğunu belirtirken Yılport Samsunspor’un bu finansal desteği sağlayamayacağına vurgu yaptı.

Yılport Samsunspor’un hedefinde teknik direktörlük görevine getirmek üzere yeni bir isim var; A Milli Futbol Takımımızın teknik direktörü Stefan Kuntz’un yardımcısı Kenan Koçak. Kırmızı Beyazlı kulüp, Kenan Koçak ile beklentileri konuşmak üzere masaya oturmayı planlıyor. Henüz resmi bir görüşme gerçekleştirilmediği alınan duyumlar arasında yer aldı.