Samsunspor’dan Güzel Haberler

Alışkın ve layık olduğu Süper Lig’e geri dönebilmek adına mücadele eden ve ligin ikinci yarısında oynadığı maçlardan başarıyla ayrıldıktan sonra lige verilen 15 günlük arada çalışmalarına devam eden Samsunspor’da hazırlıklar sürüyor. Kırmızı Beyazlılar çimlerin üstünde Samsunspor’u layık olduğu yere taşımaya çalışırken, yönetim de takımın güçlenebilmesi adına transfer çalışmalarını sürdürüyor. Karadeniz temsilcisinin başarılı teknik direktörü Fuat Çapa, geçen günlerde katıldığı bir radyo programında yaptığı açıklamalarla Samsunspor taraftarlarına müjdeli haber verdi.

Transferde Hareketli Günler

Sezonun ilk yarısında oynadığı son 2 maçta kötü sonuçlar alarak taraftarlarını üzen Samsunspor, TFF 1.Lig’in ikinci yarısında oynadığı 2 maçtan da galibiyetle ayrıldı ve tekrar Play-Off potasına yaklaştı. Kırmızı Beyazlı ekipte Teknik Direktör Fuat Çapa’nın etkisi daha da fazla hissedilmeye başlanırken, bu durum taraftarları da oldukça memnun etti.

Lige verilen milli arada hazırlıklarını sürdüren Samsunspor’da teknik direktör Fuat Çapa da takımın daha iyi olması için çalışmaya devam ederken, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir radyo programında da önemli açıklamalarda bulundu.

Yönetimin bir sağ kanat ve bir 10 Numara oyuncusuyla alakalı olarak çalışmalarını sürdürdüğünü açıklayan Fuat Çapa, ara transfer döneminin sezon başı transfer döneminden farklı değerlendirilmesi gerektiğini çünkü takımların oyuncularını göndermek konusunda tereddütlü davrandığını belirtti.

Samsunspor’un hedefleri büyük bir camia olduğunu ve taraftarların da bu nedenle transfer konusunda büyük beklentilere girmesinin doğal olduğunu aktaran Çapa, önemli olan kadrodaki oyuncuların performanslarını daha üst seviyeye çıkarabilmek olduğunu dile getirdi ve şu an bir gelişim kaydedildiğinin altını çizdi.

Transferlerin kadroya katıldıktan sonra takımla olan uyumlarının da çok önemli olduğunu hatırlatan Fuat Çapa, gelecek oyuncuların da takımla uyumlu olduklarını görürlerse sezonun geri kalanında forma vereceklerini ifade etti.

Samsunspor’da Güncel Durum

Radyo programındaki açıklamalarında takımın şu ana kadar gerçekleştirdiği transferlerin performanslarına dair de ifadelerde bulunan Samsunspor Teknik Direktörü, Bateau’nun gelir gelmez formayı giyebildiğini hatırlatırken, Tolcay ve Talha’nın idman eksiği nedeniyle bir süre daha çalışmalarla zaman geçireceğini açıkladı.

Tallo’nun takımıyla birlikte idmanlar yaptığını ancak onun da yabancı sınırına takıldığını hatırlatan Fuat Çapa, yönetimin bu konuyla ilgilendiğini belirtti.

Bu arada Samsunspor’un sezon başında kadrosuna kattığı ancak fıtık nedeniyle 1 dakika bile süre giymediği için takımdan göndermek istediği Alen Melunovic ile de yollar ayrıldı. Samsunspor’un tek taraflı sözleşme feshiyle birlikte kadrodan ayrılan Melunovic, 6 aylık süreçte maaşını aldı ancak katkı vermeden takımdan gönderildi.

Hatırlanacağı üzere Samsunspor taraftarı Melunovic’e çok sert tepkiler göstermiş, hem takım idmanlarında hem de sosyal medya üzerinden oyuncuyu protesto etmişti. Melunovic’in ayrılığından sonra Junior Tallo’nun lisansının çıkartılması önünde bir engel kalmadığı için Tallo’nun lige geri dönüşte oynanacak Ankara Keçiörengücü maçında takımla birlikte Ankara’ya giden kafilede yer alması bekleniyor.