Samsunspor’un Umudu Kalmadı

Sezonun ikinci yarısında oynadığı müsabakalarda dengesiz bir performans sergilemiş olmasına rağmen ilk 6’ya dair umudunu koruyan Samsunspor’da artık bu umudun sıfırlandığını dile getirmek yanlış olmaz. Bandırmaspor ve Manisa FK karşısında alınan mağlubiyetler sonrasında zaten dibe vuran Kırmızı Beyazlı takım, ligin 32’inci haftasında kendi sahasında konuk ettiği Eyüpspor ile de 2-2 berabere kaldı ve haftayı 6’ıncı sıradaki Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un tam 7 puan gerisinde kapattı.

Başka Bahara

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen takımlardan biri olan Samsunspor adına bu hedefin artık pek de geçerli olmayacağını dile getirmek yanlış olmaz.

Kırmızı Beyazlı takım sezonun ikinci yarısında oynadığı müsabakalarda istenilen seviyenin altında kalmış olmasına rağmen bir şekilde ilk 6’ya girme umudunu koruyabilmişti. Bununla birlikte önce Bandırmaspor sonra da Manisa FK karşısında alınan mağlubiyetler takımın moralini yerle yeksan ederken camiada da tartışmalar başlamıştı.

Ligin 32’inci haftasında kendi sahasında Eyüpspor’u konuk eden Kırmızı Beyazlı takım iki kere öne geçtiği maçta üstünlüğünü koruyamadı ve sahadan 2-2 beraberlikle ayrılmak zorunda kaldı. Son 3 haftada 8 puan kaybederek zaten ne kadar kötü bir durumda olduğunu gösteren Samsunspor adına oluşan tabloda artık ilk 6 şansı mucizelere kaldı.

Zira Boluspor’a konuk olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor sahadan 2-0 galip ayrıldı ve haftayı hatasız kapattı. Bu durum da iki takım arasındaki puan farkının 7’ye çıkmasına neden oldu ve Kırmızı Beyazlı takım adına neredeyse hiç umut kalmadı.

Sallanan Koltuk

Öte yandan Samsunspor’un bu kadar net bir kırılma yaşamış olmasından etkilenecek ilk isim olarak görülen Fuat Çapa da maçtan sonra genel tabloyu değerlendirdi.

Takımın şansının neredeyse kalmadığını kendisi de kabullenen tecrübeli teknik adam bununla birlikte geriye kalan maçlarda toplayabilecekleri kadar puanı toplamayı hedefleyeceklerini dile getirdi. Eyüpspor maçında 2 kere hata yaptıklarını ve bu 2 hatanın da gol olduğunu dile getiren Samsunpor Teknik Direktörü bu performansı diğer maçlara taşıyabilmeleri durumunda puanları toplayabileceklerini savundu.

Bununla birlikte Fuat Çapa ile alakalı olarak kuşkusuz en çok merak edilen durum tecrübeli teknik adamın istifa edip etmeyeceğiydi. Bununla alakalı olarak sorulan soruya da eğer istifa Samsunspor’u daha iyi bir duruma getirecekse istifa edebileceğini ancak bazı şeylerin teknik direktörde değil oyuncuda bittiğini dile getiren Çapa’nın bu ifadeleri de camiada pek hoş karşılanmadı.

Tecrübeli teknik adamın tercihlerinden taktiklerine kadar pek çok tarafı sorgulanıyor ve Samsunlu taraftarların da bu bağlamda baskıcı bir yapıya sahip olduklarını belirtmek gerekiyor. Gerek 10 seneden bu yana Süper Lig’e yükselemiyor olmak gerekse de ligin birkaç maç içerisinde tepetaklak olması Samsunspor taraftarını moral açısından dibe vurdururken bu durumun sorumlusu olarak görülenlerin de istifası istenmeye devam ediyor.