Samsunspor’un Yabancı Sorunu Çözülüyor

Bu sezon Süper Lig’e yükselmek adına iddialı bir kadro kuran ve takımın başına Fuat Çapa’yı getiren Samsunspor, ara transfer dönemini de oldukça hareketli geçirmiş ve takıma 4 oyuncuyu transfer etmişti. Bu oyunculardan Bateau’nun lisansını çıkartmasına rağmen yabancı kontenjanına takıldığı için Junior Tallo’nun lisansını çıkartamayan Kırmızı Beyazlıların, takımda forma bulamayan yabancı oyuncularla görüşmeler yaparak yollarını ayırmak için verdiği uğraş sonunda sonuç buldu.

Lisans Problemi

Türk futbolunun köklü kulübü Samsunspor’un ait olduğu yer olan Süper Lig’e dönebilmesi adına büyük bir çaba gösteriliyor.

Teknik direktör Fuat Çapa ve ekibi ile oyuncular saha içerisinde Atatürklü Armanın galibiyetlerle buluşabilmesi adına yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ederken, yöneticiler de takımın daha da güçlenebilmesi adına gecelerini gündüzlerine katıyorlar.

Bu bağlamda ara transfer döneminde kadroyu güçlendirme çalışmalarını hızlı yapan ve ara transfer döneminin açılmasıyla birlikte yaptığı transferleri peş peşe duyuran Samsunspor’da takıma katılan son isim olan Junior Tallo’nun lisansıyla alakalı problemler yaşanmıştı.

Süper Lig’de 14 olan yabancı kontenjanının 1.Lig’de 7 olması nedeniyle daha da fazla zorlanan kulüplerden birisi olan Samsunspor’da sezon başından beri tek 1 dakika forma giymeyen Alen Melunovic başta olmak üzere pek çok yabancı oyuncuyla sözleşme feshi ile alakalı görüşmeler yapılırken, bu görüşmelerin uzaması sorun yaratmıştı.

Junior Tallo’nun lisansını çıkartabilmek adına takımda lisansı bulunan bir oyuncuyla yollarını ayırması gereken Samsunspor, yaptığı görüşmelerden netice alabildi ve Erald Çinari ile anlaşma sağlanarak sözleşme feshi noktasına gelindi.

Gol Yollarında Etki

Samsunspor’un Erald Çinari ile sözleşmesini resmi olarak feshetmesinden sonra lisansını çıkartmayı planladığı Junior Tallo’nun takımda direkt olarak 11’de başlaması bekleniyor.

Kariyeri boyunca çok önemli kulüplerin formasını terleten ancak bir türlü istikrarlı performans sağlayamadığı için hiçbir kulüpte dikiş tutturamayan Junior Tallo, Samsunspor’da kendisini tekrar kanıtlamak isterken, Samsunspor da oyuncunun atacağı gollerle Süper Lig’e yükselmeyi hedefliyor.

Bununla birlikte Kırmızı Beyazlı takımda fazla süre alamayan ve yedek kulübesinde oturan Erald Çinari yerine direkt olarak katkı sağlayabileceği planlanan bir oyuncunun lisansının çıkartılabilecek olması da memnun edici olacak.

Samsunspor, ligin ikinci devresinde oynadığı Balıkesirspor ve Kocaelispor karşılaşmalarında gol yollarına dair herhangi bir problem yaşamadı ancak bu rahatlıkta iki rakibin de içinde bulunduğu zorlu durum etkiliydi.

Yasin Öztekin’in kaptanlığında Moryke Fofana, Tomane gibi oyuncularla da birlikte ligin üstünde bir hücum hattına sahip olmayı başaran Samsunspor, ligin geri kalanında olabilecek en iyi sonuçları almayı ve Süper Lig’e geri dönmeyi hedefleyecek.

Kırmızı Beyazlılar, geçtiğimiz sezon ellerine birçok kez geçen liderlik ve hatta şampiyonluk fırsatını değerlendirememiş ve işi Play-Off’a bırakarak zorlaştırmıştı. Play-Off’ta Altınordu ile karşılaşan Samsun temsilcisi, başarısız sonuçlar alarak Süper Lig’e yükselme hedeflerini bir sezon daha ertelemek zorunda kalmıştı.