Samsunspor’un Yeni Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu

TFF 1. Lig 2022 – 2023 sezonunda mücadele eden Yılport Samsunspor yeni teknik direktörü ile anlaşma sağladı. Karadeniz takımının yeni hocası Hüseyin Eroğlu oldu. Deneyimli teknik adam uzun yıllar boyunca Altınordu ile çalışmıştı. Kırmızı Beyazlı ekibin 1+1 seneliğine anlaştığı öğrenildi. İşte Yılport Samsunspor’un hareketli gündemine dair son gelişmeler…

Yılport Samsunspor, Spor Toto 1. Lig 2022 – 2023 sezonundaki mücadelesinde lig sıralamasında yükselmeyi hedefliyor. Kırmızı Beyazlı futbolcuları çalıştırmak ve ligdeki ivmelerini arttırmak için yeni bir teknik direktör arayışında olan isim, Hüseyin Eroğlu ile anlaşmaya vardı.

Samsunspor’dan Açıklama Geldi

Yılport Samsunspor, teknik direktörlük görevi için Hüseyin Eroğlu ile anlaştıklarını resmi internet sitesi üzerinden taraftarlar başta olmak üzere tüm spor camiasına duyurdu. Yapılan açıklamada Karadeniz kulübünün teknik adamlık hususunda Hüseyin Eroğlu ile görüştüğü ve bu görüşmeler neticesinde 1+1 seneliğine anlaşma sağlandığı ifade edildi.

Kırmızı Beyazlı kulüp ile Hüseyin Eroğlu arasındaki imza töreni Nuri Asan Tesisleri’nde gerçekleştirilirken Yılport Samsunspor, yeni teknik direktörünün camiaya hayırlı olmasını dilediğini belirtti.

Karadeniz kulübü, 2022 – 2023 sezonu boyunca sadece 1 kez zafer sevinci yaşarken diğer mücadelelerden 3 beraberlik ve 1 yenilgi aldı. Ligdeki bu kötü performansının ardından Kırmızı Beyazlı yönetim ile teknik direktör Bayram Bektaş, karşılıklı anlaşarak yollarını ayırmıştı. Yılport Samsunspor, bir süredir uygun bir teknik direktör arayışındaydı ve sonunda Hüseyin Eroğlu ile anlaşmaya vardı.

Spor Toto 1. Lig kapsamında mücadele eden Yılport Samsunspor, Bayram Bektaş’ın ayrılığının ardından 1 galibiyet ve 1 beraberlik alarak ligdeki total skorunu 9’a yükseltti ve sıralamada Sakaryaspor’un ardından 7. olarak konumlanmış durumda. Kırmızı Beyazlı oyuncuların hedefinde ilerleyen haftalarda yeni teknik direktörü ile yenilmezlik serisi yaratarak lig sıralamasında yükselmek yer alıyor.

10 Sene Altınordu’yu Çalıştırdı

Yılport Samsunspor’un yeni hocası daha önce İzmir ekiplerinden Altınordu ile 10 sene boyunca çalıştı. Deneyimli sporcu, 2012 – 2022 seneleri arasında Altınordu’nun teknik direktörlük görevini üstlendi. Daha öncesinde ise 2017 – 2012 seneleri boyunca İzmir’in önde gelen takımlarından Bucaspor’da yardımcı antrenörlük görevini ifa etmişti.