ERTUĞRUL SAĞLAM’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Spor Toto TFF 1. Lig’de lider Giresunspor’un ardından 3 puanla ikinci sırada bulunan Karadeniz temsilcisi Samsunspor, ligi üst sıralarda tamamlayarak Süper Lig’e çıkmak istiyor. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam yaptığı açıklamada telafisi olmayan haftalara girildiğini dile getirdi.

Adana Demirspor mücadelesi öncesinde Nuri Asan Tesisleri’nde antrenmanlara hız kesmeden devam eden Samsunspor’da teknik adamlık görevini üstlenen Ertuğrul Sağlam, TFF 1. Lig’in 25. hafta maçı öncesinde takım ve lig hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ligin bitimine 10 hafta kaldığını ve hafta sonu oynanacak Adana Demirspor maçının önemli bir mücadele olduğunu belirtti.

Son 10 Maçın Telafisi Yok

Süper Lig’e çıkmak için oldukça etkili bir oyun sergileyen Samsunspor oyuncuları bulundukları konumun öneminin oldukça farkında. Genç teknik çalıştırıcı Ertuğrul Sağlam, ligde geri dönüşü olmayan 10 mücadelenin kaldığını ve bir üst lige çıkmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Ligin son haftalarında oldukça zorlu rakipler ile karşılaşan oyuncularının son dönemeçte olduklarının bilincinde olduğunu dile getirdi. Kalan mücadelelerde alınacak puanların kendilerinin Süper Lig’e çıkmak için oldukça önemli olduğunu vurgulayan Sağlam, ligin bu noktasında kaybedilen puanların telafisinin mümkün olmadığını belirtti.

Hakemlerin Kalan 10 Maçı Titizlikle Yönetmesi Gerekiyor

Ligin önceki haftalarında oynanan maçlarda bariz hakem hatalarının olduğunu ve kendilerine verilmeyen penaltıların çokluğundan bahseden teknik direktör Ertuğrul Sağlam, hakemlerin geri kalan maçlarda oldukça titiz davranmaları gerektiğini söyledi.

Hakemler tarafından verilmeyen en az 10 penaltının olduğu vurgulayan başarılı çalıştırıcı, özellikle TFF 1. Lig’in 24. haftasında oynanan Keçiörengücü maçında oluşan pozisyonun net penaltı olduğunu ve hiçbir hakemin bunu görmemiş olamayacağını dile getirdi. Kalan son 10 maçta, Karadeniz temsilcisinin hiçbir haksızlığa uğramamasını diledi.

“Herkes 1 İstiyorsa Ben 2 İstiyorum”

TFF 1. Lig’in 25. haftasında Adana Demirspor ile karşı karşıya gelecek olan Samsunspor, maçtan 3 puan ile dönmek istiyor. Sıralamada Karadeniz Temsilcisinin bir alt sırasında bulunan Adana Demirspor mücadelesinin oldukça önemli olduğunu vurgulayan teknik direktör, maçın kendi sahalarında olmasının avantajını kullanarak maçtan galibiyetle ayrılmak istediklerini vurguladı.

Samsunspor’a karşı büyük arma aşkı olduğunu dile getiren Ertuğrul Sağlam, herkes 1 şampiyonluk istiyorsa ben 2 defa takımının zafere ulaşmasını istediğini belirtti.