Ergün Penbe

Tarsus İdman Yurdu Teknik Direktörü Ergün Penbe Tüm Dünyaya Örnek Oldu

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden olan Tarsus İdman Yurdu takımının tecrübeli Teknik Direktörü Ergün Penbe örnek bir davranış sergiledi.

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini günden güne göstermeye devam ediyor. Bu süreçte ülkemiz de tedbirler kapsamında çeşitli yasaklar getiriyor. Kovid-19 salgını sürecinde 20 yaş altının ve 65 yaş üstünün dışarı çıkamadığı günlerde, ayrıca işten ayrılmak zorunda kalan ihtiyaç sahiplerinin sayısı da giderek artıyor.

Söz konusu sürece ilişkin çeşitli yardım kampanyaları düzenlenirken, TFF 2. Lig Beyaz Grup takımı olan Tarsus İdman Yurdu da destek için kolları sıvadı.

Tarsus İdman Yurdu Teknik Direktörü Ergün Penbe ise bu zorlu süreçte evlerinden salgın sebebiyle çıkamayan kişilere yardıma gitti. İhtiyaç sahibi evlere giderek gıda ve hijyen paketlerini götüren teknik adam, bu hareketi ile yüzlerin gülümsemesine de neden oldu.

Çalışmada Yer Aldığım İçin Çok Mutluyum

Konuya ilişkin açıklama ise Tarsus Belediyesi ile geldi. Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, evlerinde kalan vatandaşlara kuru gıda, taş sebze, ekmek ve dezenfektan gönderimi sağlandığını belirtti.

Dağıtıma katılanlar arasında ise eski milli futbolcu Ergün Penbe de yer aldı. Geçmişte Galatasaray forması giyen oyuncuyu karşılarında gören vatandaşlar ise şaşkınlığa uğradı. Teknik adam, böyle bir çalışmada yer aldığı için de çok mutlu olduğunu ifade etti.