Trabzonspor İlk Transferini Açıklamaya Hazırlanıyor

Bordo mavili takım Trabzonspor bu sezon beklenen performans dan uzak kalarak kötü bir sezonu artık yavaş yavaş geride bırakmaya hazırlanıyorlar.

Karadeniz ekibinde başken ve teknik heyet değişimi sonrasında bu sezonu en az hasar ile tamamlayarak artık gelecek sezona daha güçlü bir kadro oyun olanı ile girmek istiyorlar.

Bu anlamda da bordo mavili takım da Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ile kadroda radikal değişikliklere gitmeye hazırlanan Trabzonspor, yeni sezonun güçlü kadrosu ve yeni transferleri ile girmeye hazırlanıyorlar.

Bordo mavili takım da gelecek sezon kadro planlamasında kadrosunda yer alan birçok isim ile yollarını ayırmaya hazırlanırken yerlerine de oluşturdukları transfer listesinden oyuncu aramaya başladılar.

Karadeniz ekibinde transfer de tam yetki takımın tecrübeli teknik patronu Hırvat teknik adam Nenad Bjelica transfer de yön verecek.

Kadroda radikal değişikliklere gitmeye hazırlanan bordo mavili takım Trabzonspor, yeni sezonun ilk transferinde de sona geldiler.

Bordo mavili takım sözleşmesi sona eren deneyimli ön libero 29 yasındaki Yunan oyuncu Dimitrios Kourbelis ile prensip anlaşmasına da vardılar. Bu sezonu ülkesinin takımlarından olan Panathinaikos’ da sezon sonun da sözleşmesi sona ererek takımından ayrılacak.

Gelecek sezon büyük ölçüde bordo mavili formayı giyecek olan 29 yasındaki Yunan oyuncu Dimitrios Kourbelis ön libero da 6 numara görev alıyor.

BORDO MAVİLİ TAKIM 2023 / 24 SEZONUNUNA İDDİALI GİRMEK İSTİYORLAR

Bordo mavili takım Süper Lig’de geçtiğimiz sezonda şampiyonluğa uzanan Trabzonspor, bu sezon beklentilerin oldukça altında kalarak taraftarına büyük hüsran yarattı.

Uzun yıllar sonra gelen şampiyonluk ile artık süper lig de zirve yarışında her zaman olması düşünülen bordo mavili takım maalesef ki bu sezon hiç beklendiği gibi bir sezon geçiremediler.

Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ile 2023 / 24’e iddialı bir kadroyla girmek isteyen Bordo-Mavililer ilk transferini yapmak üzereler. Transfer de kolları sıvayan bordo mavili takım da ilk kadroya katılacak isimler de belli olmaya başladı.

Bordo mavili takım da sezon tamamlanmadan bazı futbolcularıyla yollarını ayıran Trabzonspor, yeni sezon öncesi kadroda büyük bir değişimin sinyallerini de Hırvat teknik adam ile vermeye başladılar.

İLK TAKVİYE ORTA SAHAYA DİMİTRİOS KOURBELİS İLE OLACAK

Bordo mavili takım sözleşmesi Panathinaikos ile sona eren deneyimli ön libero 29 yasındaki Yunan oyuncu Dimitrios Kourbelis ile prensip anlaşmasına da vardılar.

Bu sezonu ülkesinin takımlarından olan Panathinaikos’ da geçiren tecrübeli isim sezon sonun da Trabzon da olacak.

Bonservis bedeli ödemeden bordo mavili takıma katılacak olan tecrübeli oyuncu bu sezon takımında en çok forma giyen isimlerden oldu.

30 toplam da bu sezon 42 karşılaşmada süre alan tecrübeli isim Dimitrios Kourbelis 1 gol 1 de asist katkısı ile takımına destek oldu.