Trabzonspor’da Dorukhan Toköz İle Sürpriz Ayrılık

Karadeniz ekibi bordo mavili takım Trabzonspor ise yeni sezon hazırlıklarına Slovenya’ da kampta devam ediyorlar.

Bordo mavili takım da yeni sezon öncesinde Transfer çalışmalarında önceliği takımın Hırvat teknik adamının hazırladığı liste doğrultusunda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyorlar.

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da bu sezon ki kötü geçen performansları sonrasında gelecek sezon için transfer çalışmalarına hızlı başlayan ekiplerden birisi oldular.

Karadeniz ekibinde gelecek sezon transfer çalışmaları için takımın tecrübeli teknik patronu olan Hırvat Nenad Bjelica’ nın raporları doğrultusunda girişimlerine başlarken önemli isimler ile kadrosunu güçlendirdiler.

Mislav Orsic, Joaquín Fernández, Dimitrios Kourbelis ve Onuralp Cevikkan ile kadrosunu güçlendirerek Slovenya kampına başlayan bordo mavili takım, 25 yasındaki 1,94 boyundaki Hırvat stoper Filip Benkovic’ i kiralık olarak kadrosuna katarak kadrosunu güçlendirmeye devam ettiler.

Yeni sezon öncesinde takımdan birçok isim ile yollarını da ayıran bordo mavili takım da sürpriz bir ayrılık yaşandı.

Trabzonspor’da Dorukhan Toköz’ün sözleşmesi karşılıklı feshedildi. Bordo mavililer, Dorukhan Toköz’le ilgili KAP bildirimini yaptı. Bordo mavili takım Trabzonspor‘da 2 yıllık Dorukhan Toköz dönemi sona erdi. Bordo mavililerin Beşiktaş’tan kadrosuna kattığı Dorukhan Toköz, takımdan resmen ayrıldı.

TRABZONSPOR DORUKHAN İLE KARŞILIKLI OLARAK ANLAŞTI

Bordo mavili takım Trabzonspor, milli futbolcunun sözleşmesinin karşılıklı feshedildiğini KAP’a bildirdi. Yapılan duyuruda Dorukhan Toköz’e sözleşme fesih bedeli ödenmeyeceği açıklandı.

27 yasındaki orta saha oyuncusunun bordo mavili takım ile 1 yıl daha sözleşmesi devam ederken yollar karşılıklı anlaşılarak ayrıldı. Yeni sezon da Hırvat teknik adamın da düşünmediği isimlerden birisi olan tecrübeli isim kötü bir sezon sonrasında yeni sezon da bordo mavili takımın formasını giyemeyecek.

DORUKHAN TOKÖZ’ÜN TRABZONSPOR KARİYERİ NASIL GEÇTİ?

27 yasındaki orta saha oyuncusu olan Dorukhan Toköz 2021 / 22 sezonun da siyah beyazlı takım Beşiktaş’ tan bonservis bedeli ödemeden kadroya katılan isimlerden birisi olmuştu.

Tecrübeli orta saha uzun yıllar sonra bordo mavili takımın şampiyonluk yaşadığı sezonda takımına katkısı bir hayli fazla olmuştu.

Karadeniz ekibi ile ilk sezonun da süper lig şampiyonluğu yaşayan Dorukhan Toköz ilk sezonun da 32 karşılaşmada orta sahada Hamsik ile beraber önemli güçlü bir ikili olmuşlardı.

32 karşılaşmada ilk sezonun da 2 gol 2 de asist ile sezonu süper lgi şampiyonluğu ile tamamlayan tecrübeli isim Milli takım formasını da giymişti.

İkinci sezonun da ise performansında ki düşüş ile 11 maçta süre ala bilen tecrübeli isim yeni sezon da takımda düşünülmeyen isim oldu.

FENERABHAÇE YERLİ KONTRJANINDA DÜŞÜNÜYOR

Kulüpsüz olan 27 yasındaki orta saha oyuncusu için Fenerbahçe’ nin devrede olduğu, yerli oyuncu statüsünden dolayı kadroda alternatifi isim düşünene sarı lacivertli takım bir sürpriz yaparak Dorukhan ‘ı kadrosuna kata bilir.