UEFA

UEFA 2022 Yılına Kadar Futbol Oynanmamasına Yönelik İddiaları Yanıtladı

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada futbolu durma noktasına getirdi. Bu süreçte nerdeyse bütün ligler süresiz olarak askıya alındı ya da şampiyonunu belirledi. Kimi ligler ise tescil kararı alarak ligi iptal etme kararına vardı.

Dünyada çok sayıda organizasyonun da ileri bir tarihe ertelenmesine neden olan koronavirüs salgını, beraberinde çeşitli iddiaları da gündeme getirdi. 2022 yılına kadar futbol oynanmayacağına ilişkin iddialarına ise UEFA yanıt verdi.

Ortaya atılan iddiaya göre Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs salgını nedeniyle dünyadaki tüm futbol maçlarının gelecek seneye kadar başlamamasını iddia etti. UEFA ise söz konusu iddialara yönelik beklenen açıklamayı yaparak, yalanladı.

Öyle Bir Öneri Yok

Konuya ilişkin haberler, İtalyan medya yer almıştı. UEFA’nın yönetim kurulu toplantısı sırasında Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2022 yılına kadar hiç futbol oynanmamasına yönelik bir tavsiye alındığı iddia edilmişti. Söz konusu haber, kısa sürede tüm dünyada ve spor gündeminde yankı uyandırdı.

UEFA ise kafaların karışmasına neden olan bu iddiaya yönelik gereken açıklamayı yaptı. 2021 yılının sonuna kadar herhangi bir durdurma önerisinin ise olmadığını ifade etti.

Yapılan açıklamada şu anda ise 2019-2020 sezonunun nasıl bitirilmesi gerektiğine ilişkin planlama yapıldığına dikkat çekildi.