Alexis Sanchez Galatasaray’a Evet Diyebilir

Olimpik Marsilya bu sezon Ligue1’de fena olmayan bir performans ortaya koydu. Bu takımı tanıdık bir isim çalıştırıyor. Bir dönem Türkiye’de de görev yapan, Karabükspor ve Galatasaray’ı çalıştıran Igor Tudor sezon başında Olimpik Marsilya’nın başına getirildi. Hırvat teknik adam ile 30 Haziran 2024 tarihine kadar sözleşme imzalandı.

Olimpik Marsilya bu sezon Ligue1’de şu ana kadar 37 maça çıktı. Söz konusu maçların 22’sinden galibiyet ile ayrıldı. Yedi beraberlik ve sekiz mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 67 gole karşılık olarak kalesinde 39 gol gördü. Ligue1’de sezon 3 Haziran 2023 tarihinde oynanacak olan maçlar ile sona erecek. Olimpik Marsilya 37 haftada elde ettiği 73 puanla sezonu üçüncü sırada bitirmeyi garantiledi. Önümüzdeki sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak.

Igor Tudor Olimpik Marsilya’dan Ayrıldı

Daha önce de söylediğimiz gibi Olimpik Marsilya 2022 – 2023 sezonunda oldukça başarılı bir performans ortaya koydu. Ligi üçüncü sırada bitirmesi zannedilenin aksine başarısızlık değildi. Bilhassa Paris Saint Germain’e kıyasla çok daha zayıf bir kadrosu olan Olimpik Marsilya, Olimpik Lyon ve Monaco gibi kulüpleri geçmeyi başardı.

Igor Tudor’un sözleşmesi bir yıl sonra bitecekti. Fakat, Hırvat teknik adam, daha sezon resmi olarak bitmeden ayrıldığını açıkladı. Söz konusu karar herkes için sürpriz oldu. Igor Tudor’un ayrılığı oyuncular arasında da şaşkınlık yarattı. Bu ayrılığın ardından gelecek planlarını değiştiren isimlerden birisi de Alexis Sanchez oldu.

Alexis Sanchez’in Opsiyonu Bulunuyor

Alexis Sanchez 2022 – 2023 sezonu öncesinde Olimpik Marsilya ile anlaşmıştı. Bu kulüp ile sadece bir yıllık bir sözleşme imzalamıştı. Ancak, oyuncunun sözleşmesinde çift taraflı opsiyon maddesi vardı. Bir başka deyişle, hem Olimpik Marsilya hem de Alexis Sanchez, istedikleri takdirde sözleşmeyi bir yıl daha uzatabileceklerdi.

Alexis Sanchez önümüzdeki sezona dair kararını henüz vermedi. Şilili oyuncu, Olimpik Marsilya’nın yeni teknik direktörünün kim olacağını bekliyor. Önümüzdeki sezon Olimpik Marsilya’yı anlaşamayacağı türden birisi çalıştıracağı takdirde Fransız kulübünde kalmayı kesinlikle düşünmüyor.

Alexis Sanchez bu sezon Olimpik Marsilya formasıyla Ligue1’de 34 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 633 dakika kaldı. Bu maçlarda 14 gol atıp üç asist yaptı. Toplam 17 gole katkıda bulunarak dikkatleri üzerine çekti. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 43 maçta görev yaptı. Bu maçlarda sahada 3 bin 354 dakika kaldı. 18 gol atıp üç asist yaptı. Her ne kadar Aralık ayında 35 yaşına girecek olsa da formundan herhangi bir şey kaybetmediğini gösterdi.

Erden Timur Bu Oyuncuyu Galatasaray’a Kazandırmak İstiyor

Galatasaray önümüzdeki sezon UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında yer almak istiyor. Kadronun güçlendirilmesinin farkında olan başkanvekili Erden Timur, geçtiğimiz sezon transfer etmek istediği ancak başaramadığı Alexis Sanchez’i kadroya katmayı hedefliyor.