Ali Koç Portekizli Teknik Adam Jorge Jesus’u İkna Etmeye Çalışıyor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de bu sezon şampiyonluk yarışı içinde son iki haftaya girdiler. Uzun süredir kupa kazanamayan sarı lacivertli takım Fenerbahçe de gözler hem şampiyonluk yarışında lider Galatasaray’ da hem de Türkiye Kupası finalinde.

Uzun yıllardır kupa kaldıramayan sarı lacivertli takım Fenerbahçe bu sezon sonuna kadar süper lig de şampiyonluk yarışının içinde olurken bir yandan da Türkiye Kupasında yoluna devam ediyorlar.

Sarı laciverti takımın bu başarısında başkan Ali Koç tecrübeli teknik adam Jorge Jesus ‘in payının büyük olduğunu düşünüyor ki aslına bakılırsa uzun süredir Fenerbahçe sezon sonuna kadar şampiyonluk yarışı içinde olmadığı gibi Türkiye Kupasında da finale kadar kupayı almaları çok yüksek bir ihtimal. İki kupada da iddiasını sürdüren sarı lacivertli takım da sezon sonun da yolların ayrılması beklenen tecrübeli teknik adam Jorge Jesus’ u başkan Ali Koç İkna etme turlarına başladı.

Tecrübeli teknik adam 1 yıllık imza attığı sarı lacivertli takım da sezon sonun da ne olursa olsun ayrılması beklense de Ali Koç kolay kolay bırakmak istemiyor.

Fenerbahçe de son gelişmeler sonrasında her sezon teni bir teknik adam ile yeni maceralara atılıp sonun da hüsran yaşamak istemiyorlar. Sarı lacivertli takım da Portekizli teknik adam ile yola devam etme kararı alarak bu kararı aşkan Ali Koç, Jorge Jesus’a yeni sözleşme teklifini bir kez daha iletti ver artık olumlu bir yanıt bekliyorlar.

FENERBAHÇE JORGE JESUS İLE YOLA DEVAM KARARI ALDI

Fenerbahçe’de Tecrübeli teknik adam Jorge Jesus düğümü çözülüyor. Süper Lig’de lider Galatasaray’ın 5 puan gerisinde olan Fenerbahçe, yoluna deneyimli teknik direktör ile devam etmek istiyor.

Sarı lacivertli takım sezon başında Jorge Jesus ile 1 yıllık sözleşme imzalayarak sezon sonun da yolların ayrılması kesin gözü ile bakılıyordu. Bu sezon ki performansından memnun kalınan sarı Lacivertliler, Jorge Jesus ile yeni sözleşme imzalama kararı aldı.

Bu sezon iki kupa ile yoluna devam etmeleri ve böylesine tecrübeli bir teknik adam ile yola devam etme kararları alan sarı lacivertiler her sezon değişen teknik adamlar sonrasında Ali Koç döneminin en önemli kararlarından birisi oldu.

YAPILACAK OLAN TRANSFERLER İLE PORTEKİZİLİ HOCAYI İKNA EDECEK

Sarı lacivertliler de sezon sonun da transfer süreci çok hareketli geçeceği kesinleşti. Portekizli teknik adamın istekleri doğrultusunda yıldız isimler ile kadrosunu güçlendirecek olan Fenerbahçe Portekizli teknik adamı da ikna turlarına başladılar.

Ryan Kent’te sona gelen, Livakovic ve Zaha için temaslarını sürdüren Fenerbahçe’nin listesinde birçok yıldız futbolcunun yer aldığı iddia ediliyor.

Ryan Kent ile büyük ölçü de anlaşmaya varan sarı lacivertliler de bir diğer güçlü söylenti Hırvat kaleci Livakovic oldu. Bu transferler dışında yıldız bir golcüye de sarı lacivertli formayı giydirerek Portekizli teknik adamı ikna etmek istiyorlar.