Beşiktaşlı Futbolcular Yola Burak Yılmaz ile Devam Etmek İstiyorlar

Siyah beyazlı Beşiktaş camiası karışık günler yaşıyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Beşiktaş, 5 Ekim 2023 Perşembe günü Konferans Ligi grubundaki ikinci maçında FC Lugano’yu konuk etti. Temsilcimiz, Vincent Abobakar’ın golleriyle 2-0 öne geçti. 80’inci dakikaya kadar 2-0 önde olan Beşiktaş, son yılların belki de en büyük sürprizini bu maçta yaşadı. Valentin Rosier’in çift sarı kart ile oyun dışı kalmasının ardından son yarım saati on kişi oynayan Beşiktaş, maçın son on dakikasında yediği üç golle yıkıldı.

Lugano Yenilgisi Camiayı Karıştırdı

Beşiktaş, Lugano’ya 3-2 kaybetti. Söz konusu yenilginin ardından toplanan yönetim, Şenol Güneş’in de katıldığı toplantıda olağanüstü kongre kararı aldı. Kongrenin ne zaman yapılacağı belli değil! Başkan Ahmet Nur Çebi’nin aday olma ihtimali bir hayli yüksek! O aday olmadığı takdirde bu görevi üstlenecek ismin Emre Kocadağ olacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra, eski başkan Fikret Orman’ın da aday olmak için girişimlerde bulunacağına dair iddialar var. Beşiktaş kongresi en geç Aralık ayında yapılacak. O tarihe kadar aday çıkmadığı takdirde bir diğer eski başkan Yıldırım Demirören’in göreve talip olacağı konuşuluyor.

Şenol Güneş’in İstifası Birçok Sorunu Beraberinde Getirdi

Beşiktaş’ın tek sorunu yeni başkan adayını belirlemek değil! 2022 yılının Ekim ayından bu yana takımı çalıştıran Şenol Güneş, FC Lugano maçında alınan yenilginin ardından istifa ettiğini yönetime bildirdi. Yönetim, deneyimli teknik adamın istifasını kabul etti. Beşiktaş, 6 Ekim 2023 günü hem resmi sitesinden hem de Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda Şenol Güneş’in görevinden ayrıldığına değindi.

Beşiktaşlılar, yeni teknik direktörün kim olacağını merak ediyorlar. Yönetim, milli ara esnasında birden çok teknik direktör ile görüşecek. Gündemdeki isimler arasında Rıza Çalımbay, Sergen Yalçın, İbrahim Üzülmez ve Samet Aybaba yer alıyor. Buna ek olarak, farklı bir ihtimal daha mevcut! Yönetim, kongre kararı almasından mütevellit seçime kadar takımın başına yeni bir teknik direktör getirmeyebilir. Bu durum, Beşiktaş’ı bir süre yardımcı antrenör Burak Yılmaz’ın çalıştıracağı anlamına geliyor.

Vincent Aboubakar Burak Yılmaz’ın Görevine Devam Etmesini İstiyor

2022 – 2023 sezonunun sonunda futbolu bırakan Burak Yılmaz’ın hedefi, tıpkı yakın arkadaşları Selçuk İnan ve Arda Turan gibi teknik direktör olmak! 1985 doğumlu isim, birtakım kurslar ile kendisini teknik direktörlüğe hazırlıyor. Bunun yanı sıra, 2023 – 2024 sezonunda Şenol Güneş’in yardımcısı olarak göreve başladı.

Beşiktaş, Süper Lig’in sekizinci haftasında kendi sahasında İstanbulspor ile karşı karşıya gelecek. Şenol Güneş’in istifasının ardından bu maçta takımın başında Burak Yılmaz olacak. 38 yaşındaki antrenör, başta Vincent Aboubakar olmak üzere takımdaki birçok isim ile çok iyi anlaşıyor. Futbolcular, yeni teknik direktöre gerek olmadığını, Burak Yılmaz’ın bu görevin üstesinden gelebileceğini söylüyorlar.