Beşiktaş’ta Salih Uçan İçin Talipler Artıyor

Gelecek sezon Süper Ligde şampiyon olmayı hedefleyen siyah beyazlı takım Beşiktaş, transfer çalışmaları doğrultusunda kadrosunu güçlendirmeye devam ederken bir yandan da sözleşmesinin son senesine giren isimler ile de masaya oturmaya hazırlanıyorlar.

Süper lig de yeni sezonu da Fatih Karagümrük deplasmanın da açan siyah beyazlı ekip Beşiktaş iyi bir giriş yaptılar. Kara kartal konuk oldukları Fatih Karagümrük deplasmanın da tek gol ile Gedson Fernandes ‘İn ayağından gelen gol ile sahadan 1 – 0 galip ayrılmayı başardılar.

Sezonun ikinci haftasında ise kendi sahasında Pendikspor karşısında sürpriz 2 puan kaybeden kara kartal, sonrasında kendi sahasında Sivasspor u 2 – 0 mağlup edere milli araya da galibiyet ile gittiler.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ta 2024 te bitecek sözleşmeleri yenilenmeyen ve maaşlarında hala iyileştirme yapılmayan Cenk Tosun ve Salih Uçan da tehlike büyük sezon sonunu beklemeden devre arasında ayrılmaları da gündeme gelen iki isimin takımdan ayrılma ihtimali yüksek.

Kara kartal da özellikle 29 yasındaki orta saha oyuncusu olan tecrübeli isim Salih Uçan için de sözleşme yenileme işlemleri devam ediyor olsa da sürpriz talipleri de çıkmaya devam ediyor.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş taki sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 29 yasındaki orta saha oyuncusu Salih Uçan için yaz transfer sezonunda İtalyan ekibi olan Genoa nın yakından ilgilendiği biliniyordu.

İtalya dışında siyah beyazlı takım Beşiktaş‘ın sözleşmesini uzatmak istediği Salih Uçan‘a Katar’ın Al Gharafa takımının talip olduğu ileri sürüldü. Siyah beyazlılar ise Salih Uçan’a yapacağı teklifi belirledi.

SEZON SONUNDA BEŞİKTAŞ İLE SÖZLEŞMESİ SONA ERİYOR

Siyah beyazlı takım Beşiktaş taki sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 29 yasındaki orta saha oyuncusu Salih Uçan için yaz transfer sezonunda İtalyan ekibi olan Genoa nın ve Sassuolo’ nun yakından ilgilendiği biliniyordu.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ile mukavelesi sezon sonunda bitecek olan ve siyah beyazlı yönetimin yeni sözleşme imzalamak istediği 29 yasındaki orta saha Salih Uçan’a Katar’ın Al Gharafa takımının talip olduğu iddia edildi.

Katar kulübünün 29 yaşındaki oyuncuyu transfer etmek için birkaç gün önce hem Beşiktaş hem de futbolcu tarafıyla temasa geçti.

İddialara göre Al Gharafa, Katar’da 18 Eylül’da bitecek olan transfer döneminin son gününe kadar Salih’i kadrosuna katmak için çalışmalarını sürdürecek. Siyah beyazlıların ise tecrübeli orta saha oyuncusunu bırakmak istemediği öne sürüldü.

Siyah beyazlı takım yaşanan bu gelişmeler sonrasına ise 29 yasındaki oyuncusu ile yeni sözleşme üzerinde çalışmalara başladılar.

BEŞİKTAŞ 2 YILLIK SÖZLEŞME İMZALAMAK İSTİYOR

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ile sözleşmesinin son senesine giren 29 yasındaki oyuncu Salih Uçan için kara kartal oyuncusunun sözleşmesini uzatmak istiyor.

Salih Uçan ile 2 senelik kontrat sunulacağı ve önerilecek rakamın da 35 milyon TL olduğu ifade edildi.