Çağdaş Atan Yılport Samsunspor İçin Geliyor

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nu istediği noktadan uzakta bitiren Karadeniz temsilcimiz Yılport Samsunspor için Çağdaş Atan sesleri yükseldi.

Her Seviyeyi Deneyimlemiş Biri

Futbolculuk hayatına İzmir’in siyah beyazlı ekibi Altay’da başlayan Çağdaş Atan, kısa sürede güçlü fiziği ve özellikleriyle yaşıtlarından ayrıldı.

1999 yılında girdiği Altay altyapısında 2001 yılında profesyonelliğe adım attı. Başarılı defans oyuncusu Altay’da iki yıl kaldıktan sonra sözleşme bitimiyle Denizlispor’un yolunu tuttu.

Zamanın güçlü takımlarından biri olarak Spor Toto Süper Lig’de rakiplerine kök söktüren Denizli temsilcisinde 1 yılda 33 karşılaşmaya çıktı ve ligin dikkat çeken genç stoperi oldu.

Bu yükseliş elbette büyük kulüplerin de gözünden kaçmadı ve Çağdaş Atan, 100. Yılında şampiyon olan Beşiktaş’a 2004 yılında 1 milyon Euro bedelle transfer oldu.

Başarılı stoper, siyah beyazlı formayı giymeye 24 yaşında başladı. 2 yılda tüm kulvarlarda 54 maça çıktıktan sonra Trabzonspor ile anlaştı ve bordo mavililer ile imzaladı. Bu imza karşılığında Beşiktaş’ın kasasına 750 bin Euro girdi. Daha sonra Bundesliga ve İsviçre Ligi’nde oynayan, sırasıyla Energie Cottbus ve FC Basel formalarını terleten Atan, 2011’de yurda döndü.

Mersin, Akhisar, Gaziantep ve Manisa takımlarında oynadıktan sonra 2015’te aktif futbol yaşantısına nokta koydu.

Çağdaş Atan Teknik Direktörlüğe Hızlı Girdi

çağdaş atan

Futbolu bıraktıktan sonra edindiği tecrübeyi kenarda genç oyunculara aktarmak için çalışmalara başlayan Çağdaş Atan, 2016 yılında Gaziantepspor’da yardımcılı antrenörlüğe adım attı.

O dönem teknik direktör Sergen Yalçın ile çalışmaya başladı ve kariyerinde uzun süre efsane 10 numara/genç teknik direktör nereye gittiyse onunla birlikte gitti.

Teknik direktör Sergen Yalçın’ın değişmez yardımcılarından biri olan yetenekli antrenör, eski takım arkadaşı yeni hocasıyla birlikte Gaziantepspor’da 3 maç, Kayserispro’da 17 maç, Eskişehirspor’da 6 maç, İttifak Holding Konyaspor’da 10 maç, Aytemiz Alanyaspor’da 26 maç ve Yeni Malatyaspor’da 24 maç kaldı.

Bu kadar çok gezmek hem ona hem de Sergen Yalçın’a çok şeyler öğretmişti. Çalışmanın karşılığının er ya da geç geldiğini söyleyenler haklı çıktı. 2020 yılında Beşiktaş, eski futbolcularından oluşan bu ekibi yuvaya çağırdı.

Sonraki sezonun sonunda şampiyon olacak siyah beyazlı ekipte Sergen Yalçın’ın yanında bulunan Çağdaş Atan için 15 maç sonra yeni bir kapı açıldı.

Aytemiz Alanyaspor, eski yardımcı antrenörüne bu kez birinci adam olma fırsatı veriyordu. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen ve kendi ayakları üzerine durmak için gitmek gerektiğini düşünen Çağdaş Hoca, 12 Ağustos 2020’de Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörü oldu.

İlk deneyiminde özellikle oynattığı futbolla çok başarılı bir iş çıkaran Atan, en önemli oyuncularından bazılarını sonraki sezonda kaybedince tutunamadı.

Oynattığı futbol nedeniyle Alanyaspor’un onu bırakmasını hata olarak görenlerin sayısı az değildi.

Şimdi belki de Çağdaş Atan, kendisine güvenmeyenlere ne kadar yanıldıklarını göstermek için Samsun’a gelecek. Yılport Samsunspor’un böyle bir isimle anlaşması şimdiden taraftarlar arasında büyük bir heyecana neden oldu bile.