Fenerbahçe Tanguy Ndombele’nin Peşine Düştü

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Galatasaray çok uzun süreden bu yana merkez orta saha arıyor. Gündeme gelen isimlerden birisi de Tanguy Ndombele olmuştu. Sarı kırmızılı kulüp, oyuncuyu kadrosuna katmak adına geçtiğimiz haftalarda Tottenham’ın kapısını çalmıştı. İngiliz kulübü, oyuncuyu takımdan gönderme fikrine sıcak bakıyordu. Galatasaray, Tanguy Ndombele için Tottenham’a satın alma opsiyonlu kiralama teklifinde bulundu. Tottenham’a iki milyon Euro kiralama bedelinin yanı sıra 6 milyon Euro değerinde zorunlu satın alma opsiyonu barındıran bir teklif yapıldı. Fakat, Tottenham, söz konusu teklifi kabul etmedi.

Galatasaray, Tanguy Ndombele transferinden vazgeçti. Bu defa devreye Fenerbahçe girdi. Sarı kırmızılı kulüp, bu oyuncuyu kadrosuna katarak Galatasaray’a çalım atmayı ve Wilfried Zaha’nın intikamını almayı hedefliyor.

Tottenham Oyuncuyu Satmayı Hedefliyor

Tottenham’ın kadrosunda çok sayıda orta saha oyuncusu bulunuyor. İngiliz kulübü, yeni sezon öncesinde orta sahadaki isimlerin birkaçı ile yollarını kesin olarak ayıracak. Bu isimlerden birisi de yüksek ihtimalle Tanguy Ndombele olacak. Fransız yıldız, geçmiş yıllarda Tottenham’da kendisine verilen şansları iyi bir şekilde kullanamadı.

Fenerbahçe, önümüzdeki günlerde Tanguy Ndombele için Tottenham’ın kapısını çalmaya hazırlanıyor. Sarı lacivertli kulüp de tıpkı Galatasaray gibi bu transferi satın alma opsiyonlu kiralık şeklinde bitirmek istiyor. Fakat, Tottenham, daha önce de ifade ettiğimiz gibi oyuncuyu bonservisi ile beraber elden çıkarmayı hedefliyor. Fenerbahçe’nin Tottenham’ın teklifine nasıl bir cevap vereceği belirsizliğini koruyor. Merkez orta sahayı kalitesi asla tartışılmayacak türden bir isim ile takviye etmek isteyen Fenerbahçe, şartları zorlayarak oyuncuyu kadrosuna katabilir. Bir başka deyişle, Fenerbahçe, oyuncuyu bonservisi ile beraber transfer edebilir.

Tanguy Ndombele Geçtiğimiz Sezonu Verimsiz Geçirdi

Tottenham, Fransız yıldızı 2022 – 2023 sezonu için Serie A ekiplerinden Napoli’ye kiralamayı tercih etti. Napoli’den kiralama bedeli olarak 500 bin Euro alındı. 1996 doğumlu oyuncu, geçtiğimiz sezon Napoli forması ile Serie A’da 30 maça çıktı. Sekiz maça ilk 11’de başlarken 22 maçta oyuna sonradan girdi. Sahada 792 dakika kaldı. Bir gol atabildi. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 40 maçta görev aldı. Bin 261 dakika süre aldı. Sezonu iki gol ve bir asist ile tamamladı. Oyuncunun Napoli’deki performansı hiç iyi değildi. Bu takımda birçok maça yedek kulübesinde başladı. Kendisinden beklenen performansı ortaya koyamadı.

Fransız oyuncu, Fenerbahçe’ye transfer olduğu takdirde Süper Lig’in en iyi orta sahalarından birisi olabilir. Ön libero, merkez orta saha ve forvet arkası olarak oynayabilen oyuncu, ciddi bir kaliteye sahip! Her ne kadar son birkaç yılını formsuz olarak geçirse de kalitesinden herhangi bir şey kaybetmedi. Fenerbahçe’nin Tanguy Ndombele gibi bir oyuncuya ihtiyacı bulunuyor. Fransız yıldız, Fenerbahçe’yi Süper Lig’de şampiyonluğa taşıyabilir.