Fenerbahçe’de Gustavo Henrique Krizi Yaşanıyor

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe yeni sezon öncesinde kadrosunu çok sayıda isim ile güçlendirdi. Bu isimlerden ikisi de Rodrigo Becao ve Alexander Djiku oldu. Herhangi bir aksilik olmadığı takdirde önümüzdeki sezon Fenerbahçe’nin defans hattında bu iki isim görev alacak. Forma şansı bulamayacağını anlayan ve kendisine çok sayıda teklif ulaşan Attila Szalai, 12.3 milyon Euro karşılığında Bundesliga ekiplerinden Hoffenheim’a transfer oldu. Ayrıca, Luan Peres ve Samet Akaydın’a da teklifler geldiği söyleniyor.

Fenerbahçe’deki üçüncü dönemi öncesinde bir hayli heyecanlı olan İsmail Kartal, her şeyin kontrolü altında olmasını istiyor. Deneyimli teknik adam, kadroda düşünmediği isimlere de çoktan karar verdi. O isimlerden birisi de Gustavo Henrique! Ancak, Brezilyalı oyuncunun ayrılık süreci biraz sancılı olacak gibi duruyor.

30 Yaşındaki Oyuncu Yıllık Ücretinden Vazgeçmeyeceğini Yönetime Bildirdi

Fenerbahçe’nin kadrosunda çok sayıda yabancı oyuncu bulunuyor. Sarı lacivertli takım, transfer yapmasa dahi bu oyunculardan bazıları ile yollarını ayırmak zorunda! Çünkü, TFF, kulüplerin kadrolarında en çok 14 yabancı futbolcunun yer almasına izin veriyor. Gustavo Henrique kesin olarak kadroda düşünülmeyen isimlerden birisi! İsmail Kartal, oyuncu hakkında herhangi bir önyargıya sahip değildi. Ona idmanlarda ve hazırlık maçlarında forma şansı verdi. Fakat, Gustavo Henrique, geçtiğimiz sezonki kötü görüntüsünden uzaklaşamamıştı. Deneyimli teknik adam, Gustavo Henrique’nin Fenerbahçe seviyesinde olmadığını düşünüyor.

30 yaşındaki oyuncu ile Brezilya’nın Internacional kulübü ilgileniyor. Bu kulübün temsilcileri, önümüzdeki günlerde Fenerbahçe’nin kapısını çalacaklar. Fenerbahçe, herhangi bir bonservis geliri elde edemese dahi oyuncuyu Internacional kulübüne vermeye sıcak bakıyor. Ancak, oyuncunun Fenerbahçe’den ayrılmaya niyeti yok! Brezilyalı oyuncu, önümüzdeki sezon Fenerbahçe’den 1.35 milyon Euro kazanacak. Başka bir kulübe gittiği takdirde söz konusu parayı kazanamayacağını bilen oyuncu, Fenerbahçe’ye sorun çıkaracak gibi duruyor.

Gustavo Henrique’nin Performansı Tam Bir Hayal Kırıklığı Oldu

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’yi Portekizli teknik adam Jorge Jesus çalıştırmıştı. Jesus’un kadrosunda görmek istediği isimlerin başında Gustavo Henrique geliyordu. Oyuncuyu Flamengo’dan tanıyan Jesus; Gustavo Henrique’nin Fenerbahçe’nin aradığı isim olduğuna inanıyordu. Fenerbahçe, oyuncunun sakatlık sorunlarının olduğunun farkındaydı. Bu yüzden, oyuncuyu doğrudan satın almak yerine kiralamayı tercih etti. Fenerbahçe, oyuncunun kiralanması adına Flamengo’ya 1.4 milyon Euro ödedi.

Gustavo Henrique, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe forması ile Süper Lig’de 13 maçta görev yaptı. Söz konusu maçların 12’sine ilk 11’de başlarken birinde oyuna sonradan giren isim oldu. Sahada bin 35 dakika kaldı. 8 Ocak 2023 tarihindeki Galatasaray maçının ardından kesik yedi. Sezonun ikinci yarısında neredeyse hiç forma şansı bulamadı. 30 yaşındaki oyuncu, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile birlikte toplam 23 maçta görev yaptı. Sezonu üç gol ve iki asist ile tamamladı. Fenerbahçe, bu yaz, oyuncunun bonservisini 1.4 milyon Euro karşılığında aldı.