Fuat Çapa’dan İtiraf Gibi Açıklamalar

Sezonun ikinci yarısında ilk 6’ya girmek adına çok ciddi bir avantaj yakaladığı maçta Bandırmaspor’a mağlup olan Fuat Çapa yönetimindeki Samsunspor’da bu mağlubiyetin sarsıntıları bitmek tükenmek bilmiyor. Camianın çok derin bir hayal kırıklığına uğradığı ifade edilen Kırmızı Beyazlı takımda buna rağmen teknik ekip ve oyunculardan işin daha bitmediğine dair açıklamalar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Junior Tallo ve Cenk İşler’in bu bağlamda yaptığı açıklamalara, 7 Nisan tarihinde takımın teknik direktörü Fuat Çapa’nın açıklamaları da eklendi ancak tecrübeli teknik adamın açıklamaları biraz da itiraf niteliği taşıyordu.

Zora Giren İşler

Bu sezon Süper Lig’e duyduğu hasreti dindirmek adına mücadele eden Samsunspor, şampiyonluk hedefiyle başladığı TFF 1.Lig’de aldığı sonuçlardan sonra hedefi ilk 6 olarak güncellemek zorunda kalmıştı.

Milli Takım arasından önce Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında kazanarak bu bağlamda çok ciddi bir avantaj elde eden Samsun temsilcisi, ara dönüşünde kendi sahasında konuk ettiği Bandırmaspor’a mağlup oldu. Bu durum taraftarda ve camiada çok ciddi bir kırılma yaratırken bir önceki hafta ele geçen ciddi avantajın da tepilmesi anlamına geldi.

Öte yandan Samsunsporlu oyuncular ve teknik ekibin camiayı tekrar inandırabilmek ve ayağa kaldırabilmek adına yaptığı açıklamalara bir yenisi de takımın teknik direktörü Fuat Çapa’dan geldi. Tecrübeli teknik adam, Bandırmaspor karşısında oynanan maçta çok daha iyi performans sergileyen ve galibiyete daha yakın tarafın kendileri olduğunu savundu.

Bununla birlikte sonuç mağlubiyet olunca oynanan oyununun güzelliğinin de bir anlamı kalmadığını kabul eden Çapa, aynı şekilde işleri kendi kendilerine zora soktuklarını da itiraf etti. İlk 6’ya girebilmek adına hâlâ daha ciddi bir şansları olduğunu ifade eden Samsunspor teknik direktörü, öte yandan artık çok daha iyi performans göstermek zorunda olduklarına da değindi.

Samsunspor’un Başaramadığı

Öte yandan Fuat Çapa’nın bu sezon adına belirttiği ancak Samsunspor’u yakından takip edenlerin de çok iyi bildiği bir durum var.

10 seneden bu yana Süper Lig’de mücadele edememenin ve bir dönem TFF 2.Lig’e kadar düşmüş olmanın verdiği baskının da etkisiyle Samsun temsilcisinin genel olarak kilit maçlarda iyi sonuçlar alamamak gibi bir problemi var.

Geçen sezon liderlik koltuğuna oturduktan sonra bu süreci yönetemeyen Samsunspor hayallerini bir sezon daha ertelemek zorunda kalmıştı. Bu sezonun bitmesine hâlâ daha süre var ve Kırmızı Beyazlı takım ilk 6’ya da girebilir ancak olası bir olumsuz senaryonun temel sebebi olarak da Bandırmaspor karşısında oynanan maçın gösterileceği kesin.

Ligin en çok transfer yapan ve en değerli kadrosuna sahip olan Samsun temsilcisinin bu gibi sıkıntıları yaşıyor olması aslında biraz da kurumsal kimlikle alakalı. Takımın A.Ş kısmının sahibi olan Yüksel Yıldırım uzun bir süredir başkanlık yapıyor ancak tecrübesizliğini daha yeni yeni atıyor.