Galatasaray Maddi Açıdan Güzel Günler Yaşıyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, 2022 – 2023 sezonunda Süper Lig’de şampiyon olarak taraftarlarını bir kez daha mutlu etti. Galatasaray, son yılların belki de en anlamlı şampiyonluklarından birisini kazandı. 2022 – 2023 sezonuna Dünya Kupası ve 6 Şubat depremi yüzünden iki defa ara verildi. Böylesine zor ve uzun süren bir sezonu motivasyonunu kaybetmeden şampiyon olarak tamamlamayı başaran Galatasaray, Türkiye’nin bir numarası olduğunu bir kez daha gösterdi.

Sarı Kırmızılı Kulübün Gelirleri Arttı

Galatasaray, 2022 – 2023 sezonunda elde ettiği şampiyonluk sayesinde 1.2 milyar Türk Lirası kazandı. Gelin, Galatasaray’ın bu sezonki gelirlerine yakından bakalım!

  • Şampiyon Galatasaray, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan başarı primi ve yayın gelirleri de dahil olmak üzere toplam 194 milyon Türk Lirası kazandı.
  • Takdir edersiniz ki, Galatasaray, Türkiye’nin en çok taraftara sahip olan kulübü! Bu durum, Galatasaray’ın gelirlerini arttırıyor. Sarı kırmızılı kulübün yeni sezon kombinelerinin tamamı tükendi. Saniyeler içerisinde biten kombineler, kulüp için ciddi bir gelir kaynağı! Hatta, kombine almak isteyip alamayan binlerce taraftar bulunuyor. Localar ve VIP koltuk satışları da dahil olmak üzere 40 bin koltuk satışına ulaşıldığı dile getiriliyor.
  • Galatasaray, şampiyon olduktan sonra çıktığı ilk maç olan Fenerbahçe derbisi öncesinde yeni sezon formalarını satışa sundu. Taraftarların büyük ilgi gösterdiği bu formalar tabiri caizse kapışıldı. GS Store’ların şampiyonluk sonrasında 100 milyon TL’den fazla gelir elde ettiği söyleniyor.
  • Sarı kırmızılı kulüp, şampiyon olduktan sonra sponsorların gözdesi haline geldi. Son olarak, Medicana ile sponsorluk anlaşması imzalandı. Galatasaray, bu anlaşma sayesinde yılda 32 milyon Türk Lirası kazanacak. Göğüs reklamı sponsorundan da 100 milyon TL kazanılacak.
  • Galatasaray, yeni sezona yepyeni projeler ile başlayacak. Bilhassa Aslantepe’ye ismini verecek olan Rams ile beş yıllık anlaşmanın imzalanması önemli bir olay! Sarı kırmızılı kulüp, Rams Stadyumu sayesinde her yıl 7.5 milyon Euro gelir elde edecek.
  • Son olarak, Mostafa Mohamed transferinden bahsedelim! Mısırlı oyuncu, geçtiğimiz sezonu Fransa’nın Nantes kulübünde geçirdi. Nantes, oyuncudan memnun kaldı. 15 Haziran 2023 tarihinde Galatasaray’a 5.75 milyon Euro ödeyerek oyuncunun bonservisini aldı. Galatasaray, söz konusu bonservis geliri sayesinde transferde önemli adımlar atabilecek.

Transferde İlk Hedef Mauro Icardi!

Galatasaray, Türkiye’nin en çok gelire sahip kulüplerinin başında geliyor. Başkanvekili Erden Timur, söz konusu geliri olabilecek en iyi şekilde kullanmak istiyor. Galatasaray’ın transferdeki ilk hedefi tahmin edebileceğiniz üzere Mauro Icardi! Arjantinli golcü Galatasaray’dan yıllık en az 5 milyon Euro istiyor. Bunun yanı sıra, Mauro Icardi’nin sözleşmesinde birtakım bonuslar da olacak. Sarı kırmızı kulüp, Arjantinli golcünün transferini en kısa sürede bitirmek adına çabalıyor. Buna ek olarak, Sacha Boey ve Victor Nelsson’un satılması halinde Galatasaray’ın daha çok gelir elde edeceğini söyleyebiliriz.