Gaziantep FK’de Durumlar Nasıl

Gaziantep FK bu seneye oldukça aktif ve atak bir şekilde başladı. Son haftalarda yaşadığı mağlubiyetler sonucunda takımdaki oyuncuların morallerinde azalmaların görüldüğü biliniyor. Özellikle Sagal’ın hem oyun sırasında hem de oyun dışında kameralara yansıdığı kadarıyla büyük bir moral bozukluğuna sahip olduğu görülüyor. Bu durumun ilerleyen haftalarda gerçekleşecek maçların da sonucunun mağlubiyetle gelmesin konusunda taraftarları endişe ediyor. Gaziantep FK teknik direktörü bu konuda oyuncularının yanında olarak galibiyetle öne çıkacağını gösteriyor.

Kayserispor- Gaziantep FK Çekişmeli Maçı

Süper Lig’de 13. Haftaya bakıldığı zamanda maçta Kayserispor ile Gaziantep FK karşı karşıya geldi. Çağdaş Atan’ın yönetiminde olan ve bu sene iyi bir mücadeleye giren Kayserispor Gaziantep FK’yı da 2- 1 kazandır. Gaziantep FK taraftarları için ve oyuncuları için aslında moral bozucu bir durum oluştu. Karşılaşma Kalyon Stadı’nda gerçekleşti. Gaziantep FK ev sahipliği yaptı maçta kazanacağı umuduyla başlayıp atağa geçmişti.

İlk yarıda Kayserispor’un oyuncusu Kemen’in 41. Dakikada attığı gol sonucunda moraller düştü. İlk yarı tamamlandıktan sonra ikinci yarıda Gaziantep FK hem atakta hem de savunmada hareket etti. Bu şekilde 52. Dakikada Furkan Soyalp golünü attıktan sonra durumu 1- 1’e getirerek takımın ve taraftarlarının moralini yükseltti. Son dakikalara kadar bu şekilde devam eden oyunun 89. Dakikasında Kayserispor oyuncusu Ramazan Civelek attığı gol sayesinde skoru 2- 1 yaparak Gaziantep FK’yı mağlup etti.

Gaziantep Futbol Kulübü bu mağlubiyet sonucunda moralleri bozsa da gelecek hafta gerçekleşecek olan Karagümrük’le maç yapacak. Bu nedenle oyuncular bir an önce antrenmana başlayarak haftaya iyi bir galibiyet sonucuyla taraftarlarını mutlu etmek için oynayacak.

Alanyaspor- Gaziantep FK

Geçtiğimiz haftalarda Gaziantep FK Alanyaspor ile de çekişmeli bir maço geride bırakmıştı. Süper Lig’in 12. Haftasında gerçekleşen bu baçın sonucunda Alanyaspor galip geldiği için Gaziantep moralleri biraz düşürmüştü. Alanyaspor maçın 21. Ve 53. Dakikasında gol atarak galibiyeti kazanmıştı. Gerek teknik direktör gerek oyuncular olsun taraftarlar da bu durumdan oldukça mutsuz ayrılmıştı. Oyuncular arasında da moralsizliklerin yükselmiş olması hem teknik direktör tarafından hem de kameralar tarafından belirli bir şekilde bildirilmişti. Oyuncuların moral düşüklüğü aynı zamanda maç performanslarını da etkilemektedir. Bu nedenle yeni bir galibiyet kazanıldıktan sonra oyuncularının moralinin düzelmesi diğer galibiyetleri beraberinde getirecektir.

Moralsiz Sagal

Son haftalardaki performans düşüklüğü dolayısıyla Gaziantep FK futbolcularının yüzü gülmüyor. Özellikle Angelo Sagal’ın kameralarda görülen ifadesi sonucunda genel bir moralsizliğin olduğu belirtiliyor. Bu moralsizlik maç performansında düşüklüğe de yol açıyor. Alanyaspor’la olan karşılaşma sonucunda mağlup gelmesinden sonra genel olarak takımın moral bozukluğu belli oluyordu. Kayserispor’da da yine aynı moral bozukluğu yaşandığı için taraftarlar bu konuda futbolcuların desteklenmesi gerektiğini düşünüyor. Maç esnasında taraftarların sloganları oyuncuları atağa geçirebilir.