Giresunspor 2 – 2 Fatih Karagümrük

Süper Lig’ in 25. Hafta açılış maçında Karadeniz ekibi Giresunspor kendi sahasında Fatih Karagümrük ile karşı karşıya geldiler.

Her iki takımın da karşılıklı gollerinin olduğu karşılaşmada 2 – 2 beraberlik ile iki takım 1’ er puan ile sahadan ayrıldılar.

Ev sahibi ekip Giresunspor ‘ un gollerini 20’ dakikada penaltı dan R. Bajic ve 39’ dakikada Borja Sainz ‘ den geldi.

Konuk ekip Fatih Karagümrük ‘ün gollerini ise 45’ dakikada L. Mercan ve 57’ dakikada penaltıdan F. Borini ‘ den geldi.

Karşılaşma sonrasında iki takım da 1’ er puan alırken süper lig de sıralamada ev sahibi takım Giresunspor 22 puana çıkarken 17. Sırada düşme hattında yer almaya devam ettiler. Konuk ekip Fatih Karagümrük ise aldıkları 1 puan ile lig de 29 puana ulaşarak 8. Sıraya yükseldiler.

Süper lig’ in 26. Haftasında ise Fatih Karagümrük kendi sahasında Başakşehir ile karşı karşıya gelirken, Giresunspor haftayı Bay geçecek.

Giresunspor Kaçtı Fatih Karagümrük Yakaladı

Süper Lig’ in 25. Hafta açılış maçında Karadeniz ekibi Giresunspor kendi sahasında Fatih Karagümrük ile 2 – 2 ‘ lik beraberlik ile ayrılarak haftayı tamamladılar.

Ev sahibi ekip Giresunspor ‘da teknik adam Hakan Keleş sahaya; Ferhat Kaplan, B. Hayrullah, R. Arias, A. Perez, Faruk Genç, Görkem Sağlam, R. Mejia, V. Savicevic, S. Sergio, Borja Sainz ve R. Bajic ilk 11’ i ile çıktı.

Konuk ekip Fatih Karagümrük’ de ise Andrea Pirlo sahaya; Batuhan Şen, Levent Mercan, I. Dresevic, B. Rayyan, D. Biraschi, M. Ozdoev, M. Ricci, A. Bertolacci, F. Borini, E. Colley ve M. Diagne ilk 11’ i ile çıktılar.

Kazanmak zorunda olan ev sahibi ekip Giresunspor karşılaşmaya istedikleri gibi de başladılar diye biliriz. Süper lig de düşme hattından kurtulmak isteyen takım ilk yarıda ki etkili oyunları ile skor avantajını da elde etmişlerdi.

Oyunun temposunu kolay kolay yükseltmek istemeyen Giresunspor ayağa kısa paslar ile çıkarak rakip yarı sahada boş alanlar da pozisyon aradılar. Karşılaşmada 2 – 0 öne geçmelerine rağmen skor avantajını koruyamayan Giresunspor aldıkları 1 puan ile alt sıralardan kurtulmak adına haftayı puansız kapatmaktansa iyi oldu.

Fatih Karagümrük Süper Lig’ de 9 Haftadır Kaybetmiyor

Fatih Karagümrük süper lig de Giresunspor deplasmanında aldıkları 1 puan ile yenilmezlik serisini devam ettirdiler.

İstanbul ekibi Fatih Karagümrük süper lig de en çok 25 Aralık 2022 ‘de Adana Demirspor deplasmanın da aldıkları 2 – 1 ‘ lik mağlubiyetten bu güne 9 hafta mağlubiyet yaşamadılar.

Fatih Karagümrük süper lig de 9 haftada çıktıkları karşılaşmaların 4’ ünde galibiyet ile sahadan ayrılırken 5’ inde ise gollü beraberlikler ile sahadan ayrıldılar.