Ertuğrul Sağlam

GMG Kırklareli Mücadelesinin Ardından Sağlam’dan Değerlendirme Geldi

Yılport Samsunspor ve GMG Kırklarelispor ekipleri arasında yaşanan mücadelenin sonucunda, 1-0 galip gelen taraf kırmızı beyazlı ekip oldu. Alınan galibiyetin ardından da Samsun ekibinin tecrübeli teknik adamı Ertuğrul Sağlam tarafından maç sonrası değerlendirme yapıldı.

 

Yılport Samsunspor ve GMG Kırklarelispor arasında yaşanan mücadelenin sonucunda, kazanan ekip tecrübeli Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın ekibi olmuştu. Kritik geçen mücadelenin sonucunda 1-0 galip gelen kırmızı beyazlıların hocası Sağlam, konuya ilişkin değerlendirmede bulundu. Alınan galibiyetin küçümsenmemesi gerektiğinin altını çizen hoca, “GMG Kırklarelispor, kupa maçında Ankaragücü, Gaziantep FK ve Başakşehir gibi Süper Lig takımlarını eledi. Alınan bu galibiyeti küçümsememek gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

 

Alınan galibiyetle mutlu olduklarını da belirten çalıştırıcı, “Konumumuz itibariyle bugün puan tahammülüne kaybımız olmadığı bir maç oynadık. En azından bir deplasman karşılaşmasını kayıpsız geçtik” dedi.

 

“İyi oynayan bir takımla oynadık”

 

Rakiple arasında 7 puan fark olduğunu ve bunun da korunması gerektiğini ekleyen Sağlam, “Karşımızda da özellikle kendi sahasında çok iyi oynayan ve çok baskılı oynayan bir takım vardı. Özellikle Süper Lig takımlarıyla oynadığı kupa karşılaşmalarında kendi sahasında iyi oynayan bir takımla oynadık” şeklinde konuşarak, zor bir maç olduğunu ama kayıpsız bir şekilde geçildiğinin de altını çizdi.