Samsunspor

İki Ezeli Rakip Şampiyonluk İçin Karşı Karşıya Gelecek

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyon olma yarışı kıran kırana devam ediyor. Ligin en iddialı iki ekibi ise Manisa Futbol Kulübü ve Yılport Samsunspor.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’un en iddialı iki ekibi Manisa Spor Kulübü ve Yılport Samsunspor. İki takım arasındaki kıran kırana mücadele ise şampiyon olma yolunda devamlılığını sürdürüyor.

İki ekip arasında Cumartesi günü final tadında yaşanacak mücadelenin saati ise 13:30 olacak. Adeta erken final tadında olacak olan Cumartesi gün ki mücadele, Mümin Özkasap Tesisleri’nde yaşanacak.

Arada 2 Puan Fark Var

Bu mücadeleden galip çıkan ekip ise şampiyon olma yolunda ciddi bir avantajı elde etmiş olacak. Sezonun başlangıcı itibariyle zirve için ciddi bir şekilde yarış sarf eden iki ekipten biri olan Yılport Samsunspor ekibi ise, 22 müsabakanın ardında 55 puana adını yazdırmayı başardı.

Manisa FK ise ezeli rakibini 53 puanla takip ediyor. İlk yarıda Samsun’un ev sahipliği yapmış olduğu mücadele 2-2 berabere sonuçlanmıştı. Mümin Özkasap Tesisleri’nde oynanacak mücadele ise büyük anlamda şampiyonun kim olacağını belirleyecek.