İrfan Can Kahveci Son Performans Değerlendirmesi

İrfan Can Kahveci Süper Lig takımları arasında Fenerbahçe’de forma giyen Türk milli futbolcudur. Henüz 27 yaşında olmasına rağmen orta saha mevkiinde ortaya koyduğu performansı ile göz dolduruyor. Fenerbahçe’nin UEFA şampiyonlar Ligi’nde Rennes ile oynayacağı maç öncesinde yıldız futbolcu basın toplantısında teknik direktörüne övgü dolu sözlerde bulundu.

Her zaman için takım arkadaşlarına ve teknik direktöre saygısını bozmadan ve çizgisini değiştirmeden performansını sunan Kahveci, Jesusa yönelik futbolu daha çok sevdirdiğine dair örgü dolu sözlerde bulundu. Özellikle grup oyunlarında işbirlikçi yaklaşımı ile yüksek performansını kaybetmeyen ve bunu avantaja çevirmeyi başaran  yıldız futbolcunun bugün yapılacak Fenerbahçe ve Renne karşılaşmasında sunacağı performans ilgi ile takip ediliyor.

Liderlik için Kıyasıya Mücadelesi Sürüyor!

Fenerbahçe’nin son 4 haftada ortaya koyduğu performans göz dolduruyor. UEFA Avrupa ligi B grubunda 10 puana ulaşan takım Fransız Renmes ile liderlik maçına yönelik kıyasıya bir mücadele sunacak. 27 Ekim Perşembe akşamı saat 19.45’te UEFA Avrupa ligi B grubunun 5. haftasında Fransızların konuk edileceği maç öncesinde büyük hazırlıklar devam ediyor. Kahveci geçtiğimiz sezon Başakşehir Medipol’de Süper Lig şampiyonluğunu yaşama fırsatı elde etmiştir. Başakşehir‘de 4 yıl boyunca aktif olarak performansını sunan Kahveci henüz 25 yaşında olmasına rağmen 150 farklı maça çıkarak 19 gol atma şerefine nail olmuştur.

Başarılı futbolcu İrfan Can Kahveci futbol ile henüz 7 yaşındayken tanışmıştır. Genç yaşta tanışıklığının getirdiği etki ile var olan performansın daha da değerlendirilmesi açığa çıkarılmasında önemli bir fırsat alanı oluşturulmuştur. Gençlerbirliği altyapısında çocukluk dönemine geçiren ve profesyonelliğe geçiş sürecini de yine bu takım üzerinden gerçekleştiren Kahveci, Türkiye Kupası mücadelesinde maçın son 5 dakikasında forma giyebilme şansını elde etmiştir.

Kahveci Günden Güne Parlamaya Devam Ediyor!

2014 ve 2015 sezonunda başarısını tamamlamasını destekleyecek Gençlerbirliği A takım kadrosuna alınmış ardından Başakşehirspor ile 2019 ile 2020 yıllarında şampiyonluğu yaşayabilme fırsatını bulmuştur. Başakşehirspor ile 6 farklı maça çıkmış burada 4 farklı grup maçında hattrick yapma fırsatı elde etmiştir. Süper Lig’in henüz 2 ilk yarısında iken 18 farklı maçta boy gösteren Kahveci 2 gol ve bir asit ile takımının parlamasını sağlamıştır. 2021 yılının başlangıcında Fenerbahçe’ye transfer olan popüler futbolcu ilk maçını Antalyaspor‘a karşı gerçekleştirmiştir.

Başarılı oyuncunun son dönemlerde ortaya koyduğu performans ile ön plana çıkarken aslında altyapı olarak var olan sağlamlığının bugüne yansıması da fark edilebiliyor. Milli takım kariyeri henüz genç yaşlarında iken başlamış olan Kahveci Türkiye U-20 ve 2020 Avrupa futbol şampiyonasında oynayabilme fırsatı elde etmiştir. Kariyerindeki başarısı, maçlardaki işbirlikçi yaklaşımı tüm takımı yükseltebilmesi ve kişisel performansı ile günden güne parlamaya devam ediyor.