Jonas Vingegaard Başarıya Doymuyor

Genç sporcular, 2023 yazına damga vurdular. Bilhassa 1996 ila 2003 yılları arasında dünyaya gelen sporcular, bu yaz önemli başarılar elde ettiler. Örneğin, dünyaca ünlü yüzücü Michael Phelps’in tüm rekorları kırıldı. Bunu başaran 2000 sonrası doğan genç yüzücüler idi. Konuyla ilgili olarak güzel bir örnek daha verebiliriz. 5 Mayıs 2003 tarihinde dünyaya gelen İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, Wimbledon’da şampiyon oldu. Finaldeki rakibi Novak Djokovic idi. Kendisi, aynı zamanda teniste dünyanın bir numarası haline geldi.

Bu yıla damga vuran genç sporculardan birisi de Jonas Vingegaard oldu. Gelin, 26 yaşındaki sporcunun son başarısına bir göz atalım!

Fransa Bisiklet Turu’nun Galibi Jonas Vingegaard Oldu

110. Fransa Bisiklet Turu, geçtiğimiz günlerde sona erdi. Şampiyon Jonas Vingegaard oldu. Jumbo – Visma takımının sporcusu olan 26 yaşındaki isim, bu başarıyı üst üste ikinci defa elde ederek dikkatleri üzerine çekti. Bu sporun en iyi isimlerinden birisi olduğunu gösterdi.

Takdir edersiniz ki, Fransa Bisiklet Turu, yol yarışının en prestijli turnuvası olarak gösteriliyor. Birçok sporcu, söz konusu turnuvada başarılı olmak adına uğraşıyor. Organizasyonun 21’inci ve son etabı Paris’te gerçekleştirildi. 115,5 kilometrelik parkurdaki yarış, tek kelimeyle nefesleri kesti. Jonas Vingegaard, etabı 113’üncü sırada bitirdi. Bunun yanı sıra, genel klasmandaki 82 saat beş dakika 42 saniyelik derecesi ile Fransa Bisiklet Turu’ndan zafer ile ayrılmayı başardı. Elde etmiş olduğu derece ile söz konusu başarıyı sonuna kadar hak ettiğini göstermiş oldu.

Jonas Vingegaard, Fransa Bisiklet Turu’nu 2022 yılında da zirvede tamamlamayı başarmıştı. Danimarkalı sporcunun ardından ikinci olan isim BAE Emirates takımındaki Slovenyalı sporcu Tadej Pogacar oldu. Jonas Vingegaard, Tadej Pogacar’a yedi dakika 29 saniyelik fark attı. İkinci sırayı alan Slovenyalı sporcu oldukça mutluydu. Üçüncü sıradaki isim Tadej Pogacar’ın takım arkadaşı Büyük Britanya vatandaşı Adam Yates oldu.

Jonas Vingegaard Kimdir?

10 Aralık 1996 tarihinde dünyaya geldi. Kendisi tam bir spor hayranı! Ancak, spora zannedildiği gibi bisiklet ile başlamadı. Çocukluk yıllarında futbol ve hentbol oynuyordu. İleride büyük bir futbolcu veya hentbolcu olacağını hayal ediyordu. Kendisinin kaderini değiştiren olay 2007 yılında yaşandı. Henüz 11 yaşındayken Danmark Rundt adı verilen Danimarka’ya özgü bir yol yarışına seyirci olarak katıldı. Söz konusu organizasyondan fazlasıyla etkilendi. Bisiklet sporu ile ilgilenmek istediğine karar verdi. Ailesi, onu yerel amatör bisiklet kulübü olan The Cykle Ring’e kayıt etti.

Jonas Vingegaard, yıllar içerisinde bisiklet sporunu sevdi. Farklı takımlara geçti. Kendisini sürekli olarak geliştiren bir isimdi. 2016 yılında başarısıyla dikkat çekmeye başladı. Profesyonel bisiklete geçişini 2016 yılında gerçekleştirdi. 2018 yılında 25 yaş altı sporcuların yarıştığı organizasyonda derece elde etti. Yıllar içerisinde Fransa Bisiklet Turu’nda şampiyon olacak seviyeye geldi.