Jota Fenerbahçe’nin Teklifini Kabul Etmediği İçin Pişmanlık Duyuyor

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe yaz transfer dönemini bir hayli hareketli geçirdi. Geçtiğimiz sezonu ikinci sırada tamamlayan ve Türkiye Kupası’nı kazanan kadroda yer alan birçok isim ile yollar ayrıldı. Başkan Ali Koç, bu isimlerin yerini doldurmak adına hummalı bir çalışmanın içerisine girdi. Kadronun zenginleştirilmesi adına çaba gösterildi. Herhangi bir maddi fedakarlıktan kaçınılmadı.

Sarı lacivertli takım, neredeyse transfer döneminin son gününe kadar ön libero aradı. Birçok ön liberonun ismi Fenerbahçe ile anıldı. Fakat, Fenerbahçe, bu isimlerden hiçbirisi ile anlaşma sağlayamadı. Teknik direktör İsmail Kartal, sırf yapmış olmak adına transfer yapmayacaklarını dile getirdi. Sarı lacivertli takım, transferin son günlerinde ön liberonun yanı sıra bir de kanat oyuncusu araştırıyordu. O dönemde ismi Fenerbahçe ile anılan oyuncu Jota oldu.

Al-Ittihad Club Oyuncuyu Kadro Dışı Bıraktı

Takdir edersiniz ki, bu yaza Suudi Arabistan kulüplerinin yapmış olduğu transfer hamleleri damga vurdu. Birçok oyuncu, yüksek bonservis bedelleri ve astronomik yıllık ücretler karşılığında Suudi Arabistan’a transfer oldu. O isimlerden birisi de Jota idi. 1999 doğumlu oyuncu, çok uzun süreden bu yana İskoçya’nın Celtic kulübünde forma giyiyordu. Celtic, oyuncuyu Temmuz ayında 29 milyon Euro karşılığında Suudi Arabistan’ın Al-Ittihad kulübüne gönderdi.

Jota’nın Suudi Arabistan macerası kısa sürdü. Taraftarlar, Jota’nın yıldız oyuncu olmamasından dolayı onu kadroda görmek istemediklerini yönetime ilettiler. Jota, transfer döneminin son günlerine kadar kendisine kulüp aradı. Fenerbahçe, oyuncu ile ilgileniyordu. Menajeri, Jota’ya Fenerbahçe’nin ilgisinden bahsetti. Portekizli oyuncu, Avrupa kupalarında oynayamayacağını bahane ederek söz konusu teklifi kabul etmedi.

1999 doğumlu oyuncu, şu ana kadar Al-Ittihad forması ile beş maça çıktı. Bu maçların tamamında oyuna sonradan girdi. Sahada 133 dakika kaldı. Takımına herhangi bir gol veya asist katkısında bulunamadı. Portekizli oyuncunun Al-Ittihad macerasının kısa süreceği aşikar idi. Fakat, oyuncunun herhangi bir disiplinsiz davranışı olmamasına rağmen kadro dışı kalması, dikkat çekici bir gelişme oldu. Al-Ittihad, yabancı sınırını bahane ederek Jota’yı kadro dışı bıraktı. Jota, takımının almış olduğu bu acımasız karardan dolayı bir hayli üzgün! Genç oyuncu, en çok da Fenerbahçe’nin teklifini kabul etmediği için kendisine kızıyor.

Fenerbahçe Yeni Transferlerinden En Çok Verim Alan Kulüp Oldu

Sarı lacivertli takım, yaz transfer döneminde kadrosunu ondan fazla yeni oyuncu ile takviye etti. Söz konusu isimler için kasadan 50 milyon Euro’dan fazla bir para çıktı. Taraftarlar, bu isimlerin sarı lacivertli takıma nasıl bir etkide bulunacağını merak ediyorlardı.

Edin Dzeko, şu ana kadar attığı gollerle bu sezon büyük işler başaracağının sinyallerini verdi. Buna ek olarak, Dusan Tadic de golleri ve asistleri ile fark yarattı. Fred, orta sahanın vazgeçilmezi olacağını gösteren bir oyun oynadı.