Moralsiz Samsunspor İnancını Koruyor

Milli takım arasından dönüşte kendi sahasında oynadığı maçta Bandırmaspor’a mağlup olan Samsunspor’da moraller oldukça bozuk ancak inanç sarsılmamış gibi görünüyor. İlk 6’ya girebilmek açısından kilit rol oynayan maçta alınan mağlubiyet camiada deprem etkisi yaratırken, takımın devre arası transferlerinden biri olan Junior Tallo ve Basın Sözcüsü Cenk İşler normal sezonun ilk 6’da bitirileceğine dair inançlarının tam olduklarını belirten açıklamalar yaptılar.

Golcülükte Suskun

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselebilmek adına mücadele veren Samsunspor’da ligin 30’uncu haftasında alınan Bandırmaspor mağlubiyetinin sarsıntıları sürüyor.

6’ıncı sırada yer alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un bir sonraki haftayı bay geçecek olması nedeniyle çok ciddi bir avantajı yakalayabileceği dönemde Bandırmaspor karşısında aldığı mağlubiyetle bu avantajı kaybeden Kırmızı Beyazlı takıma taraftarın tepkisi de çok sert bir şekilde devam ediyor.

Bununla birlikte devre arası transfer döneminin en etkin takımlarından biri olan Karadeniz temsilcisinde bu dönemde kadroya katılan isimlerden Junior Tallo, saha içerisinde beklenen performansı gösterememiş olsa da takımının inancını kaybetmemesi adına elinden geleni yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde antrenmanı takibe gelen basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fildişi Sahilli oyuncu, alınan mağlubiyetin moral bozucu olduğunu kabul etmekle birlikte Samsunspor’un normal sezonu ilk 6’da bitireceğine dair inançlarını kaybetmediklerini dile getirdi.

Henüz bir şeyin bitmediğini ve ligde oynanacak birçok maçın daha olduğunu belirten suskun golcü bu nedenle taraftarın da inancını kaybetmemesini ve geriye kalan maçlarda da takımı desteklemesini rica etti.

Yöneticilerden Açıklamalar

Bununla birlikte Samsunspor’un ilk 6 içerisinde yer alabileceğine dair inancını koruyan ve bu durumu basınla paylaşan tek isim Junior Tallo da değil.

Kırmızı Beyazlı takımın Basın Sözcüsü Cenk İşler de Bandırmaspor karşısında alınan mağlubiyetin kendileri adına çok can sıkıcı olduğunu kabul etti. Taraftar önünde oynanan maçta böyle bir kaybın yaşanmasının ister istemez moralleri bozduğunu ifade eden İşler, bununla birlikte ligde geriye kalan birçok maç olduğunu hatırlattı.

Takımın geriye kalan süreçte en iyi performansı göstereceğinden emin olduklarını ifade eden İşler, bu bağlamda Samsunspor’un normal sezonu hedeflerine ulaşmış bir şekilde bitirebileceğine dair inançlarını koruduklarını belirtti.

Öte yandan Kırmızı Beyazlı taraftarlarda aynı inancın devam ettiğine dair net bir şey söyleyebilmek pek de mümkün değil. 10 yıldan bu yana takımlarının Süper Lig’e olan hasretine rağmen destek vermekten kaçmayan Samsunspor taraftarı, kırılma maçlarında genelde başarısız olan Samsunspor’un bu durumundan kaynaklı olarak ciddi hayal kırıklığı duyuyor.

Karadeniz temsilcisi ligin 31’inci haftasında zorlu Manisa FK deplasmanında 3 puan arayacak. 6’ıncı sırada yer alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un bu haftayı bay geçecek olması nedeniyle Fuat Çapa ve öğrencilerinin sahadan mutlak bir şekilde galibiyetle ayrılması gerekiyor.

Samsunspor sahadan galibiyetle ayrılabildiği takdirde iki takım arasındaki puan farkı 2’ye düşeceği için işler çok daha iyi bir noktaya gelebilir.