Norveçli Golcü Sörloth Fenerbahçe’ye Gelebilir

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de çok yaklaştığı şampiyonluktan Giresunspor deplasmanın da kaybedilen puanlar sonrasında bu yarışta ciddi yara aldılar.

Karadeniz de 1 – 1’ lik beraberlik sonrasında kaybedilen puan sonrasında gelecek hafta Trabzonspor maçı hazırlıklarına başlan sarı lacivertli takım bir yandan da gelecek sezon için transfer çalışmalarına başladılar.

Gelecek sezon transfer çalışmalarına da başlayan sarı lacivertli takım daha önce den de süper lig den tanıdığımız bir ismin peşine düşmüş durumdalar.

Daha önce bordo mavili takım Trabzonspor ‘ dan tanıdığımız Norveçli golcü 27 yasındaki Alexander Sörloth’ u gündemlerine almış durumdalar. Sarı lacivertli takımın da daha önceden de takip edip teklif yapmasına rağmen kadrosuna katamadığı isimlerden birisi olan 27 yasında ki Norveçli golcü Alexander Sörloth bir kez daha Fenerbahçe ‘nin gündeminde.

Bu sezonu kiralık olarak İspanyol ekibi olan Real Sociedad forması giyen 27 yasında ki Norveçli golcü Alexander Sörloth için İspanyol ekibi karar veremedi. Bonservisini alma konusunda kararsız kalan İspanyol ekibi olan Real Sociedad bu kararsızlığı hem oyuncuyu hem de Leipzig’ in elini kolunu bağlamasına neden oluyor. İspanyol ekibi Norveçli golcü Alexander Sörloth’ u kadrosunda tutmak istese de yüksek bir bonservis bedeli ve yıllık ücret de vermek istemeyen kulüp işleri yokuşa sürerek sürecin tıkanmasına neden oluyor.

Bu süreç sonrasında sarı lacivertli takım Fenerbahçe devreye girerek 27 yasında ki Norveçli golcü Alexander Sörloth’ u kadrosuna katmak için bir kez daha devreye girerek Alman kulübü ile masaya oturmak istiyorlar.

İSPANYOL EKİBİ İŞİ UCUZA KAPATMAK İSTİYOR

İspanyol ekibi olan Real Sociedad ‘ da bu sezon kiralı olarak formasını giyen 27 yasında ki Norveçli golcü Alexander Sörloth iyi bir sezon geçirse de kulübü bonservisini almakta biraz ağır davranınca hem oyuncu hem kulübü isi bir an önce netliğe kazandırma peşindeler.

Sezon sonu da yaklaşırken İspanyol ekibi olan Real Sociedad Norveçli oyuncu ile ilgili halen karar vermiş değiller.

Bu gelişmeler sonrasında sarı lacivertli takım devreye girerek Norveçli golcü Alexander Sörloth için kiralık veya bonservisi ile beraber kadrosuna katmak istediklerini kulübü ile paylaşsalar da İspanyol kulübünün vereceği karar doğrultusunda işler gelişecek.

Sarı lacivertli takımın kadrosuna katmaya çok istekli olduğu Norveçli golcü için Alexander Sörloth’ da Türkiye ‘ ye yeniden dönmeye sıcak bakıyor.

BU SEZON İSPANYOL EKİBİNDE NE YAPTI?

27 yasındaki Norveçli golcü Alexander Sörloth kiralık olarak formasını giydiği İspanyol ekibi olan Real Sociedad’ da iyi bir sezon geride bırakıyor.

Norveçli golcü bu sezon ligde 29 karşılaşmada görev alarak takımı adına önemli isimlerden birisi oldu. 27 yaşındaki santrfor bu maçlarda 10 gol, 1 asist üreterek takımına destek oldu.

Güncel piyasa değeri 12 milyon Euro olan golcü için sarı lacivertli takımın iyi bir ücret ile kapısını çalması gerekecek.