PANATHİNAİKOS 0 – 1 SPORTİNG BRAGA

Portekiz ekibi Braga, UEFA Şampiyonlar Ligi play – off turu ikinci maçında deplasmanda Yunanistan da Panathinaikos ile karşı karşıya geldiler.

UEFA Şampiyonlar Ligi play – off turu ilk maçında Portekiz in Braga kentinde bulunan Estadio Municipal de Braga da oynanan maçı ev sahibi ekip, ikinci yarıda bulduğu gollerle konuk ettiği Yunan ekibi Panathinaikos 2 – 1 mağlup ederek grup aşamalarına kalmak için büyük avantaj elde ettiler.

Turun ikinci karşılaşmasında ise konuk olan Portekiz ekibi deplasman da rakibini buldukları tek gol ile geçerek 1 – 0 mağlup ettiler.

Konuk Portekiz ekibi Braga ya galibiyeti getiren tek golü karşılaşmanın ikinci yarısında 83’ dakikada sarı lacivertli takım Fenerbahçe den kadrosuna kattıkları Bruma ‘ dan geldi.

Portekiz ekibi Braga iki maçta da Yunan ekibi Panathinaikos mağlup ederek Şampiyonlar liginde grup aşamasına kalmayı başardılar.

Braga

BRAGA İLK MAÇTA TURUN KAPISINI ARALAMIŞTI

Portekiz ekibi Braga, UEFA Şampiyonlar Ligi play – off turu ilk maçında kendi sahasında Yunan kulüp Panathinaikos ile karşı karşıya geldiler.

Portekiz in Braga kentinde bulunan Estadio Municipal de Braga da oynanan maçı ev sahibi ekip, ikinci yarıda bulduğu gollerle konuk ettiği Yunan ekibi Panathinaikos 2 – 1 mağlup ederek grup aşamalarına kalmak için büyük avantaj elde etmişlerdi.

İKİNCİ MAÇTA’DA BRAGA GALİP GELDİ

UEFA Şampiyonlar Ligi play – off turu ikinci maçın da ise Yunan ekibine konuk olan Portekiz ekibi Braga deplasman da rakibini buldukları tek gol ile geçerek 1 – 0 mağlup ettiler.

Ev sahibi olarak Yunan ekibi Panathinaikos ikinci tur da Braga karşısında sahaya; Alberto Brignoli, Georgios Vagiannidis, Tin Jedvaj, Hordur Magnusson, Juankar, Ruben Perez, Berbard, Tonny Vilhena, Sebastian Palacios, Andraz Sporar ve Daniel Mancini ilk 11 ile çıktılar.

Konuk Portekiz ekibi Braga ise deplasmanda Yunan ekibi karşısında sahaya; Matheus Magalhaes, Victor Gomez, Jose Fonte, Sikou Niakate, Adrian Marin, Alvaro Djalo, Pizzi, Vitor Carvalho, Ricardo Horta, Abel Ruiz ve Bruma ilk 11 ile çıktılar.

İlk maçta zaten turun kapısını aralayan konuk Portekiz ekibi Braga Yunan ekibi Panathinaikos deplasmanın da karşılaşmada üstün olarak olan taraf oldular.

Karşılaşmanın ilk yarısında ilk yarıda her iki takım da girdikleri gol pozisyonlarını değerlendiremediler.

İlk yarısı golsüz beraberlik ile 0 – 0 berabere biten karşılaşma sonun da ikinci yarı da ilk yarı gibi başladı.

Ev sahibi Yunan ekibi ataklarını artırsa da istedikleri golü bulmakta zorlandılar. Her geçen dakika ev sahibini Şampiyonlar liginden uzaklaştırırken konuk ekip Brag için ise gruplar adım adım geliyordu.

Karşılaşmanın son bölümünde konuk ekip Braga aradıkları golü 83’ dakikada Ricardo Horta nın pasında Bruma ile bularak fişi çektiler ve şampiyonlar liginde grup aşamasında yer almayı hak ettiler.