Pendikspor Ligi Üçüncü Bitirmeye Çok Yakın!

TFF 1.Lig’de 37’inci hafta heyecanı yaşanıyor. Tüm maçlar TFF’nin almış olduğu karar gereğince 16 Mayıs 2023 Salı günü oynandı. Ayrıca, maçların başlama saati de 17.00 olarak belirlendi. O maçlardan birisi de Pendikspor – Bandırmaspor maçı idi. Pendik Stadı’nda oynanan maçı Arda Kardeşler yönetti. Gelin, üst sıralar adına bir hayli önemli olan bu maçta yaşananlara bir göz atalım!

Pendikspor Galibiyetten Başka Bir Şey Düşünmüyordu

Pendikspor her ne kadar bu sezon TFF 1.Lig’e yükselmiş olsa da beklentilerin çok üzerinde bir performans ortaya koydu. İstanbul temsilcisi play-off aşamasında olmayı garantiledi. Ancak, Pendikspor’un hedefi normal sezonu üçüncü sırada bitirmek! Bu sayede, doğrudan play-off finaline yükselmek!

Pendikspor’u güncel tarih itibariyle Osman Özköylü çalıştırıyor. Özköylü takımını hafta boyunca bu maça hazırladı. O da bu maçı kazanmayı ve üçüncü sırayı garantilemeyi hedefliyordu. Takımını sahaya 3-1-4-2 dizilişi ile çıkardı. Kalede Burak, defansta Murat, Mesut ve Tarık, ön liberoda Hasan, orta sahada Gökcan, Ahmed, Regattin ve Erhan, forvette de Thuram ve Görkem vardı.

Bandırmaspor Deplasmandan İyi Bir Sonuç ile Dönmeyi Hedefliyordu

Bandırmaspor geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’i oldukça iyi bir yerde bitirse de bu sezona pek iyi başlayamadı. Üst sıralardan uzak kaldı. Kendisine orta sıralarda yer buldu. Bandırmaspor Pendikspor’un hedeflerinin farkındaydı. Ancak, oyuncular bu maçı kazanmak ve evlerine güzel bir sonuç ile dönmek istiyorlardı. Bandırmaspor teknik direktörü Sami Uğurlu takımını sahaya 4-1-4-1 dizilişi ile çıkardı. Kalede Gelios, defansta Mahmut, Alpay, Koutroubis ve Arda, ön liberoda Mehmet, orta sahada Soukou, Mulumba, Levent ve Tetteh, forvette de Saponjic vardı.

Pendikspor Maçı İkinci Yarıda Bulduğu Gollerle Kazandı

Maçın favorisi Pendikspor idi. İstanbul temsilcisinin bu maçı farklı bir skor ile kazanacağı düşünülüyordu. Fakat, işler farklı gelişti. Bandırmaspor rakibine kıyasla daha iyi bir oyun ortaya koyuyordu. Deplasman ekibi aradığı golü en kısa sürede buldu. Dakikalar 28’i gösteriyordu. Saponjic takımını 1-0 öne geçiren gole imzasını attı. Bandırmaspor ilk yarıyı da bu golle 1-0 önde tamamladı.

Pendikspor geride olmanın verdiği hırs ile ikinci yarıya iyi başladı. 48’inci dakikada Aiosman’ın attığı golle beraberliği yakaladı. Pendikspor bu golden üç dakika sonra ikinci golü buldu. Thuram attığı golle takımını 2-1 öne geçirdi. Pendikspor maçı da 2-1 kazandı. Zor geçeceği belli olan bu maçı kazanarak hafta içi olmasına rağmen oyunculara destek olmaya gelen taraftarları sevindirdi.

Pendikspor Üçüncü Sıradaki Yerini Koruyor

TFF 1.Lig’de 37’üncü hafta sona erdi. Pendikspor haftayı galibiyet ile kapattı. İstanbul temsilcisinin 64 puanı bulunuyor. Güncel tarih itibariyle, üçüncü sırada yer alıyor. Dördüncü sıradaki Sakaryaspor ile arasında iki puan bulunuyor. Pendikspor son maçını kazandığı takdirde normal sezonu üçüncü sırada bitirmiş olacak.