Pisa Morutan’ı Takımda Kalmasını İstiyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray sezon başında kadrosuna düşünmediği isimler ile yollarını ayırmıştı.

Yol ayrımında ilk önce kiralık olarak süre almalarını istediği oyuncularını daha fazla forma giye bilecekleri takımlara gönderdiler.

Kadrosunda birçok önemli isim ile güçlendiren sarı kırmızılı takım geçen sezon ki kötü performansları nedeni ile de oyuncu grubunun çoğunu kiralık olarak başka takımlara göndermek zorunda kalmışlardı.

Takımdan ayrılan oyuncuları daha çok süre almaları ye oynamaları için sarı kırmızılı takımın tecrübeli teknik patronu Okan Buruk takımdan göndermişlerdi.

Geçen sezon Taylan Antalyalı, Mostafa Mohamed, Olimpiu Morutan, Emre Kılınç, Alexandru Cicaldau, Oğulcan Çağlayan ve Christian Luyindama ‘yı farklı takımlara göndermişlerdi.

Mısırlı golcüsü Mostafa Mohamed Fransız ekibi Nantes’ e satın alma opsiyonu ile kiraladıktan sonra Nantes oyuncunun bonservisini almış ilk ayrılık gelmişti.

Kiralık olarak sezonun ilk antrenmanına katılan oyuncular arasında ise Okan Buruk yapacağı değerlendirmeler sonrasında yolların ayrılacak isimlerini belirleyecek.

Okan Buruk Alexandru Cicaldau, Oğulcan Çağlayan ve Christian Luyindama ile de gelecek sezon kadroda düşünmediği isimler den olurken, Taylan Antalyalı ve Olimpiu Morutan ‘I yaz kampında denedikten sonra kararını vermesi bekleniyor.

Olimpiu Morutan’ın kiralık olarak forma giydiği Pisa’da sportif direktörlük görevine getirilen eski futbolcu Aleksandar Kolarov ise bonservisi Galatasaray’da bulunan Rumen oyuncu Olimpiu Morutan ‘ın takımda kalmasını istiyor.

Sarı kırmızılı takımın Olimpiu Morutan’ ın bölgesinde Yunus Akgün, Milot Rashica ve Nicolo Zaniolo olduğundan genç oyuncunun takımdan ayrılma ihtimali de yüksek.

OLİMPİU MORUTAN İTALYAN EKİBİNDE KALACAK GİBİ

Sarı kırmızılı takımın geçen sezon FCSB 4,20 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ile kadrosuna kattığı 24 yaşındaki Rumen oyuncu Olimpiu Morutan bu sezonu İtalya’nın 2. Lig ekibi olan Pisa’ da kiralık olarak geçirmişti.

İtalyan ekibinde Pisa’da sportif direktörlük görevine getirilen eski futbolcu Aleksandar Kolarov ise bonservisi Galatasaray’da bulunan Rumen oyuncu Olimpiu Morutan ‘ın takımda kalmasını istiyor.

Sarı kırmızılı takımda da sol kanatta ki bölgede Yunus Akgün, Milot Rashica ve Nicolo Zaniolo olduğundan genç oyuncunun süre alma şansı bir hayli zor olacak.

Bu sezon da sarı kırmızılı takım büyük olasılık ile kiralık olarak veya gelecek olan teklifler doğrultusunda ki en az 5 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeline Galatasaray ancak evet diye bilir. Yüksek bir bonservis bedeli kazandırması beklenmeyen genç oyuncu için ayrılık en doğru karar gibi duruyor.

OLİMPİU MORUTAN PİSA’ DA SEZONU NASIL GEÇİRDİ?

24 yaşındaki Rumen oyuncu Olimpiu Morutan bu sezonu İtalya’nın 2. Lig ekibi olan Pisa’ da kiralık olarak geçirmişti.

Bu sezon takımı ile iyi bir form ortaya koyan genç isim İtalya ‘ da Pisa’ da 35 lig maçında 6 gol 8 asist ile iyi bir sezonu geride bıraktı.