PTT Karayolları’nı Rahat Geçti

Vodafone Sultanlar Ligi’nde ikinci hafta heyecanı 17 Ekim 2023 günü oynanan maçlar ile başladı. Saat 17.00’de başlayan maçta Karayolları ile PTT karşı karşıya geldi. Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yaptığı bu maçı izleyenlerin sayısı bir hayli fazlaydı. Gelin, iki Ankara ekibini karşı karşıya getiren bu maçta yaşananlara bir göz atalım!

PTT Sahaya Beklenen Bir İlk Altı ile Çıktı

Bir süredir Vodafone Sultanlar Ligi’nde mücadele eden PTT, sezonu genellikle orta sıralarda tamamlıyor. Ankara ekibinin hedefi bu döngüyü bu sezon kırmak! İlk beş içerisinde yer almayı hedefleyen PTT’yi bu sezon Tolga Ateş çalıştırıyor. Tolga Ateş, Karayolları’nın kendilerine rakip olamayacak bir takım olduğunun bilincindeydi. Yine de sezonun ilk haftaları olmasından mütevellit bu maça ideal ilk altısı ile çıktı. Sladjana Mirkovic, Payton Caffrey, Hümay Fırıncıoğlu, Merve Tanyel, Hande Naz Sunar ve Merve Cepni, PTT’nin ilk altısını oluşturan isimlerdi. Özlem Güven, takımın liberosu olarak sahaya çıktı.

Takdir edersiniz ki, PTT, Vodafone Sultanlar Ligi’nin en mütevazi takımlarından birisi! Takımın diğerlerine kıyasla son derece mütevazi bir kadrosu bulunuyor. Ankaralılar, PTT’nin bu sezon Vodafone Sultanlar Ligi’nde neler yapacağını fazlasıyla merak ediyorlar.

Karayolları Güçlü Rakibine Direnmeyi Hedefliyordu

Karayolları, Ankara’nın en popüler voleybol kulüplerinden birisi! Bilhassa altyapıdan çıkardığı yetenekler ile dikkat çeken Karayolları’nın Türk voleyboluna armağan ettiği son isimler Saliha Şahin ve Elif Şahin! Her iki oyuncu da Filenin Sultanları’nda yer alıyor. Güncel tarih itibariyle, Karayolları’nı Hüseyin Doğanyüz çalıştırıyor. Ligdeki diğer takımlara kıyasla çok daha mütevazi bir kadroya sahip olan Karayolları, küme düşmemeyi hedefliyor. Ancak, söz konusu hedefine ulaşması biraz zor gözüküyor.

Karayolları, PTT karşısında sahaya beklenen bir ilk altı ile çıktı. Dilay Özdemir, Ema Strunjak, Ezgi Arslan, Eylül Durgun, Berka Buse Özden ve Tuana Elisa Köse, Karayolları’nın ilk altısında görev yapan isimlerdi. Bunun yanı sıra, takımın liberosu Alara Altundağ idi.

PTT Karayolları Karşısında Zorlanmadı

Karayolları – PTT maçı, kağıt üzerinde pek bir şey vaat etmiyordu. Her iki takımın da potansiyeli zayıf idi. Voleybol severler, bu maçı izlemek adına geçerli sebeplere sahip değillerdi. Yine de maçta güzel bir mücadele olduğunu söylemeliyiz. İlk seti 26-24’lük skorla kazanan taraf PTT oldu. Son derece çekişmeli geçen ilk setin ardından gözler ikinci sete çevrilmişti. PTT, bu sette de rakibine kıyasla oldukça iyiydi. Bu seti 25-19 kazanıp durumu 2-0’a getirerek rahatlayan PTT, üçüncü sette rakibine tam anlamıyla üstünlük kurdu. Son seti 25-15, maçı da 3-0 kazanan PTT, maçı izlemek adına salonu dolduran taraftarlarını mutlu etti.

Karayolları – PTT maçının en skorer ismi Yasemin Özel oldu. Genç oyuncu, oyuna sonradan girmesine rağmen maçı 13 sayı ile tamamladı.