Real Madrid Arda Güler’in Peşinde!

Fenerbahçe’yi 2021 – 2022 sezonunda Portekizli teknik direktör Vitor Pereira çalıştırıyordu. Pereira o dönem henüz 16 yaşında olan Arda Güler’i A takıma dahil etti. Genç yıldız kendisini kısa süre içerisinde ispat etti. Geleceğin en önemli yıldızlarından birisi olacağını gösteriyordu.

2022 – 2023 sezonu Arda Güler için pek iyi geçmiyor. Jorge Jesus Arda Güler’e çok fazla şans vermiyor. Jesus’un eleştirildiği konulardan birisi de bu! Arda Güler’in Fenerbahçe’deki durumunu takip eden kulüplerden birisi de Real Madrid!

İspanyol Kulübü Oyuncunun Serbest Kalma Bedelinden Yararlanmak İstiyor

Arda Güler’in sözleşmesinde ilginç bir madde bulunuyor. 18 yaşındaki futbolcu bu sezon en az 1500 dakika süre almadığı takdirde sözleşmesindeki 5 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi devreye girecek. Bir başka deyişle, isteyen kulüpler Fenerbahçe’ye yalnızca 5 milyon Euro ödeyerek oyuncuyu kadrolarına katabilecekler. Birçok kulüp söz konusu maddenin farkında! Onlardan birisi de Real Madrid! 2009 yılından bu yana Real Madrid’in başkanlığını yürüten Florentino Perez Arda Güler’in durumu ile yakından ilgileniyor. Perez’in hedeflerinden birisi oyuncuyu yalnızca 5 milyon Euro karşılığında Real Madrid’e transfer etmek!

Arda Güler’in kariyerine Avrupa’da devam etmek istediği biliniyor. 2005 doğumlu oyuncu çok geç olmadan Türkiye’den ayrılmayı hedefliyor. Real Madrid’in kendisi ile ilgilenmesi Arda Güler’i gururlandıracaktır. Oyuncunun geleceği ile ilgili nasıl bir karar alacağı merakla bekleniyor.

Genç Oyuncunun Tek Talibi Real Madrid Değil!

Arda Güler yaş grubunun en değerli on oyuncusundan birisi! 2024 yılının Temmuz ayında Real Madrid’e transfer olacak olan 2006 doğumlu Endrick ve Barcelona’nın yakından ilgilendiği 2005 doğumlu Vitor Roque ile beraber geleceğin yıldızları arasında yer alıyor.

Arda Güler’i scout ekipleri aracılığıyla takip eden tek kulüp Real Madrid değil! Barcelona, Atletico Madrid, Sevilla, Manchester City ve Arsenal’in de oyuncu ile ilgilendiği gelen haberler arasında! Arda Güler’in karar verme sürecinin nasıl işleyeceği merak edilen bir husus! Takdir edersiniz ki, genç oyuncu bu kulüplere transfer olur olmaz ilk 11’de forma giyemeyecektir. Bu noktada, kulüplerin Arda Güler’e nasıl bir proje vaat edecekleri ve onun gelişimine nasıl katkı sağlayacakları önemli bir detay! Genç oyuncu hem kendisine hem de Fenerbahçe’ye uygun bir teklifi eninde sonunda değerlendirecektir.

Arda’nın Sözleşmesi 2025 Yılında Sona Erecek

Fenerbahçe yönetimi Arda Güler’in sözleşmesini 30 Haziran 2025 tarihine kadar uzattı. Genç oyuncu bu sezon Süper Lig’de 10 maçta 207 dakika süre alabildi. Ligde iki golü bulunuyor. Ayrıca, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlarla beraber toplam 21 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 630 dakika kaldı. Takımına şu ana kadar üç gol ve iki asist katkısı verdi.

Fenerbahçe yönetiminin Arda Güler konusunda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu!