ROMA UĞURCAN ÇAKIR İÇİN TRANSFER GİRİŞİMLERİNİ HIZLANDIRDI

Trabzonspor ‘ da bu sezon ki kötü geçen performansları sonrasında gelecek sezon için transfer çalışmalarına da başladılar.

Karadeniz ekibinde gelecek sezon transfer çalışmaları için takımın tecrübeli teknik patronu olan Hırvat Nenad Bjelica’ nın raporları doğrultusunda transfer girişimlerine devam ediyorlar.

Transfer çalışmalarında önceliği takımın Hırvat teknik adamının hazırladığı liste doğrultusunda çalışmalarını sürdüren bordo mavili takım kadroda düşünülmeyen isimler ile de yollarını ayırmaya çalışıyorlar.

Yolların ayrılacağı isimler belli olmaya başlarken bordo mavili takımın 27 yasındaki deneyimli file bekçisi Uğurcan Çakır ‘ın adı da bu transfer süresinde en çok konuşulan isimlerden birisi oldu.

Süper lig ‘in son şampiyonu sarı kırmızılı takım Galatasaray ile de adı geçen Uğurcan Çakır için en güçlü iddia ise İtalya’ dan geldi. Deneyimli file bekçisi için İtalyan ekibi olan Roma’ nın transfer listesinde yer alıyor. Kalesinde alternatif isimler arayan İtalyan ekibi Roma bordo mavili takımın tecrübeli file bekçisi için girişimlerine devam ediyorlar.

İtalyan ekibi yatırım olarak da düşündüğü 27 yasındaki deneyimli file bekçisi Uğurcan Çakır transferinde bordo mavili takıma bonservis bedeli ve birkaç oyuncu takası teklifi düşünüyorlar.

Bordo mavili takımın başkanının da tecrübeli file bekçisini bırakmaya hiç niyeti olmazken gelecek teklifler ile yolunu çizmesi bekleniyor. Avrupa ‘da forma giymek isteyen tecrübeli isim Roma’ nın kendisi ile olan ilgisinden de memnun diye biliriz. Bordo mavili takımda ki artık görevini fazlası ile tamamlayan tecrübeli isim için ayrılık en iyisi olacak gibi.

Trabzonspor ile 2027 yılına kadar sözleşmesi olan Uğurcan Çakır bu yaz transferinde bordo mavili formaya veda ede bilir.

ROMA YÜKSEK BONSERVİ BEDELİ İLE TRANSFERİ BİTİRMEK İSTİYOR

İtalyan ekibi Roma kalecisi Patricio’ nun gelecek sezon sözleşmesini tamamlamasıyla 35 yaşındaki eldivene veda edileceği için Uğurcan Çakır transferinde çok istekliler.

Tecrübeli file bekçisi ile yolları ayırdıktan sonra kalede 1 numaraya milli kalecimiz Uğurcan Çakır’ ı bırakmak isteyen İtalyan ekibi Roma transfer girişimlerini de hızlandırmış durumdalar.

İtalyan ekibi Roma 27 yasındaki deneyimli file bekçisi Uğurcan Çakır için yüksek bir bonservis bedeli ile bu transferi bitirmenin peşindeler.

Roma Uğurcan Çakır için 12 Milyon Euro ‘ya kadar çıkmaya sıcak bakıyorlar ki zaten güncel piyasa değeri de bu civarlarda yer alıyor.

GALATASARAY UĞURCAN ÇAKIR’DAN VAZGEÇMİŞ DEĞİL

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ile de anılan Uğurcan Çakır transferinde Roma ile karşı karşıya gelecekler.

Galatasaray Uğurcan Çakır için 5 milyon Euro civarında bir bedel ile birkaç oyuncu transferi ile bitirmek istiyor.

Fredrik Midtsjo ile Yusuf Demir’ i takasta kullanmak isteyen sarı kırmızılı takım kariyer sonuna doğru yaklaşan Muslera için de kalesinde yerli ve alternatif bir isim arıyorlar.