Sacha Boey Adından Söz Ettirmeye Devam Ediyor

Galatasaray geçtiğimiz sezon Sacha Boey’i transfer etti. 2000 doğumlu genç yıldız her ne kadar sezona iyi başlasa da devamını getiremedi. Takımın kötü gidişatına ayak uydurdu. Fransız oyuncunun disiplinsiz olduğu iddia edildi.

Sezon başında Galatasaray’ı çalıştırmaya başlayan Okan Buruk Sacha Boey’i kadroda düşünmediğini yönetime bildirdi. Yönetim yeni bir sağ bek aramaya başladı. Olimpik Lyon’da forma giyen Leo Dubois 2 milyon 500 bin Euro karşılığında kadroya katıldı.

Takımdan Ayrılacağı Söylenen Genç Oyuncu Sezonun Yıldızı Oldu

Sacha Boey’in geçtiğimiz yaz takımdan ayrılması bekleniyordu. Kampa dahi katılmayan Fransız yıldızın Galatasaray ile sorunları olduğu iddia ediliyordu. Hatta, bir ara menajerlik şirketinin kendisine baskı yaptığı iddia edilmişti. Galatasaray’ın sağ beki Leo Dubois yeni sezon öncesinde şanssızlık bir sakatlık yaşadı. Ligin ilk maçlarını kaçıracağı açıklandı. Okan Buruk o güne kadar kulüp bulamayan Sacha Boey’i affederek kadroya dahil etti.

2000 doğumlu oyuncu yenilenen Galatasaray kadrosunda bir yıldız gibi parladı. Bindirmeleriyle göz doldurdu. Yeni takım arkadaşlarıyla çok iyi anlaştığı gözlerden kaçmıyordu. Takıma aidiyet duygusu hissettiği de belliydi. Leo Dubois sakatlıktan dönmesine rağmen formayı alamadı. Sacha Boey yalnızca Galatasaray’ın değil Süper Lig’in en iyi sağ beki olduğunu gösteren bir oyun ortaya koyuyordu.

Genç Yıldız Galatasaray’ın En İstikrarlı İsimlerinden Birisi Oldu

Sacha Boey bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar toplam 27 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 2 bin 354 dakika kaldı. Bir gol atıp üç asist yaptı. Bilhassa Galatasaray’ın 3-2 geride olduğu Fatih Karagümrük maçında son derece kritik bir dakikada beraberlik golünü atarak göz doldurdu. Bunun yanı sıra, Türkiye Kupası’nda iki maçta 121 dakika süre aldı. Sonuç olarak, Fernando Muslera, Victor Nelsson ve Abdülkerim Bardakçı ile beraber Galatasaray’ın en çok süre alan istikrarlı isimlerinden birisi oldu.

Oyuncunun Talipleri Artıyor

Galatasaray’da gündemin ilk sırasında Süper Lig şampiyonluğu bulunuyor. Sarı kırmızılı takım sezonu şampiyonluk ile tamamladığı takdirde önümüzdeki sezon için iyi bir kadro kurmak adına çalışmalara başlayacak. Bilhassa UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme aşamasını geçecek türden bir kadro kurulacak. Sacha Boey de kurulan kadronun en önemli isimlerinden birisi olacak. Yıllarca sağ bekte sorun yaşayan Galatasaray Sacha Boey gibi genç ve yetenekli bir ismi kaybetmek istemiyor.

Takdir edersiniz ki, Sacha Boey gibi genç yetenekler Avrupa’nın önemli kulüpleri tarafından takip ediliyorlar. Oyuncuyu Arsenal, Newcastle United ve Crystal Palace istiyor. Galatasaray oyuncunun serbest kalma bedelini 25 milyon Euro olarak belirledi.

World Soccer Dergisi Sacha Boey’i Onurlandırdı

World Soccer dergisi geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın beş büyük ligi dışındaki liglerde forma giyen en yetenekli altı futbolcuyu sıraladı. Sacha Boey bahsedilen isimlerden birisi oldu.