SAMSUNSPOR 3 PUANI 3 GOLLE KAPTI

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in 20. hafta açılış mücadelesinde zirve savaşı veren Samsunspor sahasında Bandırmaspor ile yüz yüze geldi. Zorlu savaşım ev sahibi ekip Samsunspor’un harika oyunu sayesinde 3-1’lik üstünlüğü ile tamamlandı. Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de 20. hafta heyecanı başladı.

Haftanın açılış maçında Samsunspor ile Bandırmaspor kozlarını paylaştı. Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan sıkıntılı savaşım ev sahibi takımın 3-1’lik üstünlüğü ile tamamlandı.

Ertuğrul Sağlam’ın takımına galibiyeti getiren goller Burak Çalık, İlyas Kubilay Yavuz ve Mathias Coureur’dan geldi. Bandırmaspor’un tek sayısını ise Orhan Ovacıklı kaydetti.

Bu sonuçla Ligin zirvesini hedefleyen kırmızı beyazlı Samsunspor puanını 40’a yükseltirken, Samsunspor karşısında varlık gösteremeyen Bandırmaspor ise 27 puanda kaldı.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Karşılaşmanın 2. dakikasında Burak’ın kafayla indirdiği topa gelişine vuran Yasin’in şutunda kaleci topu son anda kurtardı. Maçın 6. dakikasında ceza sahası çaprazında topla buluşan Burak’ın plase vuruşunda top ağlarla buluştu ve skor 1-0’a gelirken Samsunspor karşılaşmanın üstünlüğünü resmen eline almayı başardı.

Mücadelenin 10. dakikasında Royal Hastanesi Bandırmaspor atağında köşe vuruşundan gelen topa iyi yükselen Orhan Ovacıklı’nın kafa vuruşunda top ağlarla buluştu ve skor 1-1 oldu.

İKİNCİ DEVRE

Karşılaşmanın 75. dakikasında ceza sahası dışından kaleye sert şut çeken Kubilay’ın vuruşunda top ağlarla buluştu ve karşılaşmada durum 2-1’e geldi ve Samsunspor karşılaşmanın liderliğini tekrar eline geçirmiş oldu. Maçın 83. dakikasında Hamroun’un pasıyla buluşan Mathias’ın şutunda top azca farkla taraftan auta çıktı.

Karşılaşmanın 90+2. dakikasında Erkam’ın yerden pasıyla buluşan Guido’nun vuruşunda kaleci topu son anda kurtardı. Mücadelenin 90+5. dakikasında Hamroun’un yerden pasıyla buluşan Mathias’ın şutunda top ağlarla buluştu ve skor 3-1 olurken maçın da skoru belirlenmiş oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de 20. hafta heyecanı başladı. Haftanın açılış maçında Samsunspor ile Bandırmaspor kozlarını paylaştı. Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan sıkıntılı savaşım ev sahibi takımın 3-1’lik üstünlüğü ile tamamlandı.

Liderlik mücadelesi veren Samsunspor harika iç saha performansını sürdürerek karşılaşmadan 3-1 galip ayrılmayı başardı ve Zirve mücadelesine kayıpsız devam etti. Bu sonuçla Ligin zirvesini hedefleyen kırmızı beyazlı Samsunspor puanını 40’a yükseltirken, Samsunspor karşısında varlık gösteremeyen Bandırmaspor ise 27 puanda kalmış oldu.