SAMSUNSPOR ADIM ADIM ZİRVEYE

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig kapsamında yapılan 22. hafta mücadelesinde Süper Lig hedefine emin adımlarla ilerleyen Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in güçlü ekibi Yılport Samsunspor, deplasmanda İstanbulspor’u 1-0 mağlup etmeyi başardı. Gol açısından kısır geçen maçta İstanbulspor’un hakeme yapmış olduğu itiraz ve kural hatası iddiası karşılaşmaya damga vurdu.

İLK 11 VE DEĞİŞİKLİKLER

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig bu hafta şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren bir maça sahne oldu. 22. hafta mücadelesinde ligin 3. sırasındaki İstanbulspor, 2. sıradaki Süper Lig hedefine emin adımlarla ilerleyen Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in güçlü ekibi Yılport Samsunspor’u misafir etti.

Samsunspor sahaya, Kalede Nurullah Aslan, Sağ Bekte Erkam Reşmen, Sol Bekte Kerem Can Akyüz, Stoperde Boli ve Yalçın Kılınç, Defansif orta sahada Oğuz Gürbulak ve DjeDje, Ofansif Orta sahada Guido Koçer Yasin Öztekin ve Gökhan Karadeniz, Forvette ise Coureur ilk 11’i ile çıktı. Karşılaşmanın 46. dakikasında Oğuz Gürbulak yeribi Savicevic’e bıraktı.

Karşılaşmanın 63. dakikasında Boli yerini Veli Çetin’e bıraktı. Karşılaşmanın 78. dakikasında İse Erkam Reşmen – Caner Arıcı ve Guido Koçer – Burak Çalık değişiklikleri oldu. Süper Lig hedefine emin adımlarla ilerleyen Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in güçlü ekibi Yılport Samsunsporda Kerem Can Akyüz 10. dakikada, Erkem Reşmen 22. dakikada, Boli ise 38. dakikada sarı kart gören oyuncular oldular.

KURAL İHLALİ İDDİASI

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig bu hafta şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren bir maça sahne oldu. 22. hafta mücadelesinde ligin 3. sırasındaki İstanbulspor, 2. sıradaki Samsunspor’u misafir etti. Karşılaşmayı Karadeniz ekibi, 13. dakikada Guido Koçer’in golüyle sahadan 1-0 galip ayrıldı ve doruk yolunda mühim bir maçı geride bıraktı.

Ancak maçtan sonrasında İstanbulspor, kaide yanlışı yapıldığını iddia etti. Mücadelede dakikalar 59’u gösterirken sarı kartla cezalandırılan İstanbulspor futbolcusu Kristal Abazaj bulunmasına karşın bir başka İstanbulsporlu futbolcu Eduart Rroca’ya verdiği sarı kartı ikinci kart olarak değerlendiren yarışma hakemi teknik heyetin bütün itirazlarına rağmen aleni bir kaide yanlışı yapmış olduğu iddia edildi.