Samsunspor Altınordu Engeline Takıldı

Karadeniz kulübü, TFF 1. Lig 2022 – 2023 sezon 10. hafta maçları kapsamında yeşil sahada Altınordu ile karşı karşıya geldi. Maç sonucu Yılport Samsunspor 1 – 2 Altınordu. Karşılaşmada İzmir ekibinin gollerini dakika 53’te Kubilay Aktaş ve dakika 60’ta ise Ahmet İlhan Özek kaydederken Kırmızı Beyazlı sporculardan ağları sarsan isim dakika 90+3’te Ahmet Sağat oldu. İşte Yılport Samsunspor – Altınordu mücadelesine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Yılport Samsunspor, İzmir deplasmanından mağlubiyet ile döndü. Karadeniz kulübü, dakika 10’da Douglas Tanque kırmızı kart görüp oyun dışı kaldığı için mücadelesine 10 kişi devam etmek durumunda kaldı. Altınordu, bu avantajı kullandı.

Samsunspor Maça 10 Kişi Devam Etti

Yılport Samsunspor, Altınordu ile mücadelesini bir eksik ile tamamladı. Maçın start düdüğü çaldıktan 10 dakika sonra Kırmızı Beyazlı sporculardan Douglas Tanque, hakem tarafından oyun dışı bırakıldı. Karşılaşmada ağları sarsan ilk isim dakikalar 53’ü ilk gösterdiğinde İzmir ekibinden Kubilay Aktaş oldu. Ardından yedi dakika geçmişti ki yine Altınordu’dan Ahmet İlhan Özek dakika 60’ta ikinci kez ağları sarsmayı başardı.

Karadeniz kulübünün tek sayısını ise maç uzatmalara gittiğinde dakikalar 90+3’ü gösterirken Ahmet Sağat oldu. Müsabakada başka gol sesi gelmedi. Maç sonucu Yılport Samsunspor 1 – 2 Altınordu.

Samsunspor’un İlk 11 Kadrosu

Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu, TFF 1. Lig 2022 – 2023 sezonunun 10. haftasında Yılport Samsunspor – Altınordu mücadelesine ev sahipliği yaptı.

Ev sahibi takım, yeşil sahada A. Dere, K. Sürmeli, Kubilay, Y. C. Esendemir, M. Yilmaz, Ahmet İlhan Özek, A. Dereli, E. Dikmen, R. S. Kaya, R. Koçak ve kalede A. E. Yanar ilk 11’i ile mücadele etti. İzmir ekibinden M. Yilmaz ve R. Koçak müsabakada sarı kart gören isimlerden oldu.

Kırmızı Beyazlı kulübün ilk 11 kadrosunda ise Douglas Tanque, K. Harris, C. Yüksel, Rick Boldrin, A. Güneren, Y. Gültekin, S. Gönül, Y. Çift, Alim, Zeki ve J. Szumski yer aldı. Yılport Samsunspor’dan sarı kart gören isimler arasında Alim, C. Yüksel ve Y. Çift vardı.